اخبار 13 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ارسال نامه به دستگاه قضا برای تعیین تکلیف نیشکر هفت‌تپه

ارسال نامه به دستگاه قضا برای تعیین تکلیف نیشکر هفت‌تپه

  استاندار خوزستان با بیان اینکه بحث نیشکر هفت تپه یک قصه پر غصه درازمدت است که هنوز ادامه دارد، گفت: نامه ای به دستگاه قضا نوشته ایم که وضعیت شرکت نیشکر هفت تپه را تعیین تکلیف کند.

قاسم سلیمانی دشتکی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که امروز، ۱۳ مردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر علاوه بر مشکلات حقوقی کارگران در خوزستان مثل کارگران شرکت های نفتی و پتروشیمی ها، متاسفانه مجددا مشکلات کارگری هفت تپه مطرح شده است.
به گزارش ایسنا، وی افزود: همچنین در حال حاضر مسایل مربوط به حقوق آبداران و شهرداری ها نیز در خوزستان مطرح است.
استاندار خوزستان با بیان اینکه در هر کدام‌ از این مشکلات به نحوی خطای مدیریتی دخیل است، تصریح کرد: بحث نیشکر هفت تپه یک قصه پر غصه درازمدت است که همچنان ادامه دارد.
سلیمانی دشتکی با اشاره به بحث واگذاری نیشکر هفت تپه گفت: ما نمی توانیم قضاوت کنیم که واگذاری نیشکر هفت تپه به بخش خصوصی درست یا غلط بوده است اما تجربه نشان داده، وقتی کارگران حقوق دریافت کرده اند وضعیت آرام بوده، اما وقتی حقوق‌شان پرداخت نشده، شرایط متفاوت بوده است.
وی با بیان اینکه نیشکر هفت تپه در یک پارادوکس قرار گرفته است، افزود: مالکان فعلی ترس دارند تا این شرکت از آن ها گرفته شود و قوه قضاییه نیز هنوز حکم خلع ید را اجرایی نکرده است و دولت نیز تا زمانی که بودجه آن مشخص نشود، توان اداره این شرکت را ندارد.
استاندار خوزستان بیان کرد: در تلاش هستیم تا پارادوکس به وجود آمده برای شرکت نیشکر هفت تپه به هر شکلی حل شود. در این زمینه نامه ای به دستگاه قضا نوشته ایم که وضعیت را تعیین تکلیف کند.
سلیمانی دشتکی عنوان کرد: هر تصمیمی که قرار باشد برای نیشکر هفت تپه اتخاذ شود، باید این نکته که شرکت تعطیل نشود و همچنین حقوق عقب افتاده کارگران و بیمه ها نیز تضمین شود، مدنظر باشد.
وی ادامه داد: در بحث شهرداری های خوزستان آنقدر استخدام شده که بسیار بیشتر از حد نیاز است ولی ما توصیه به اخراج نداریم. با مشکلی مواجه شده ایم که استخدام در شهرداری ها بسیار زیاد و پرداخت حقوق بسیار دشوار است.
استاندار خوزستان گفت: با فشاری که به وزارت اقتصاد برای دریافت مطالبات ارزش افزوده و آلایندگی خوزستان وارد شد، توانسته ایم برخی از مشکلات را حل کنیم. در این زمینه برای شهرداری حدود ۵۳۰ میلیارد تومان پرداخت شد تا بتوانیم حقوق کارگران شهرداری ها را پرداخت کنیم.
استاندار خوزستان بیان کرد: مدیریت غلط بر منابع و مصارف و نیروهای انسانی باعث شده است تا بسیاری ها از بخش ها با مشکلات کارگری مواجه شوند.
سلیمانی دشتکی ادامه داد: برای اینکه در خوزستان بتوانیم نتیجه بگیریم و مشکلات حل شود، مدیریت باید تابع مصارف و بهره وری باشد.
وی با اشاره به طرح طبقه بندی مشاغل افزود: برخی از شرکت ها به دنبال آن هستند تا این طرح اجرایی نشود زیرا نوسانات غیرکارشناسی حقوق ها، باعث مشکلاتی می شود.
منبع: ايسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *