اخبار 15 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ایران و آفریقای جنوبی برای دفاع از حقوق کشورهای مستقل مسؤولیت دارند

ایران و آفریقای جنوبی برای دفاع از حقوق کشورهای مستقل مسؤولیت دارند

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از برچیده شدن نظام آپارتاید، همواره روابط خوبی با آفریقای جنوبی داشته است، گفت: با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های دو کشور، روابط دوجانبه قابلیت زیادی برای افزایش و گسترش در عرصه های مختلف دارد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شامگاه پنجشنبه در دیدار خانم “تاندی آر” رئیس پارلمان ملی آفریقای جنوبی، با اشاره به اینکه مردم ایران همواره احساس مثبتی به مردم و کشورهای آفریقایی داشته اند، افزود: ایرانیان، ملت های آفریقایی را نیز مردمی می شناسند که در طول تاریخ مورد ظلم زیاده خواهان قرار گرفته اند.

رئیسی تاکید کرد: مردم ایران و البته افکار عمومی جهانیان، از تبعیض علیه رنگین پوستان به ویژه بدرفتاری ها با سیاه پوستان در آمریکا به شدت متنفر هستند.

رئیس جمهور با اشاره به توانمندی های ملی و جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی ایران و آفریقای جنوبی تصریح کرد: دو کشور برای دفاع از حقوق کشورهای مستقل در مجامع بین‌المللی مسؤولیت دارند.

“تاندی آر” رئیس پارلمانی ملی آفریقای جنوبی نیز در این دیدار با ابلاغ تبریک و آرزوی موفقیت خود و رئیس جمهور کشورش برای آیت الله رئیسی اظهار داشت: آفریقای جنوبی خواهان گسترش همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران است. هیچگاه تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را به رسمیت نشناختیم و بر این باور هستیم که به موازات غلبه بر تحریم ها، سطح روابط دوجانبه را ارتقا دهیم.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *