اخبار 18 مهر 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

رکورد جدید تلفات روزانه کرونا در روسیه

رکورد جدید تلفات روزانه کرونا در روسیه

روسیه با ثبت ۹۶۸ فوتی جدید بر اثر ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، رکورد جدید تلفات روزانه کرونایی را در این کشور ثبت کرد.

 روسیه رکوردی جدید در تعداد روزانه قربانیان کروناویروس را در این کشور ثبت کرده که این روند افزایشی همچنان ادامه دارد و تقریباً هر روزه در ماه اکتبر (ماه جاری میلادی) رکوردهای جدیدی را گزارش می کند.
بر اساس گزارش ها، ۹۶۸ تن در روسیه در یک روز گذشته بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان باخته اند که این آمار حدود ۱۰۰ مورد مرگ و میر روزانه بیشتر از تعداد ثبت شده در اواخر ماه سپتامبر است.
همچنین بیش از ۲۹ هزار مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ نیز در یک روز گذشته در این کشور به ثبت رسیده است.
مقامات روسیه این افزایش شدید موارد فوتی کرونایی را ناشی از واکسیناسیون پایین در این کشور می دانند.
تاتیانا گولیکووا، معاون نخست وزیر روسیه، روز جمعه اعلام کرد که ۴۷.۸ میلیون یا تقریبا ۳۳ درصد از جمعیت ۱۴۶ میلیون نفری روسیه حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده و ۴۲.۴ میلیون نفر یا حدود ۲۹ درصد از این جمعیت نیز به طور کامل واکسینه شده اند.
همچنین در مجموع می توان گفت که حدود ۷.۸ میلیون مورد ابتلا به کووید۱۹ و ۲۱۵ هزار و ۴۵۳ مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس نیز در روسیه به ثبت رسیده است.
به نقل از روزنامه گاردین، کرملین نیز از ایده اعمال محدودیت های کرونایی جدید و سراسری خودداری کرده و قدرت تشدید محدودیت ها را به مقامات منطقه ای واگذار کرده است. همچنین در برخی از مناطق این کشور از جمله مسکو و سن پترزبورگ، زندگی و مشاغل تا حد زیادی به حالت عادی بازگشته است.
منبع: ايسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *