اخبار 9 آبان 140012:30 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

باید از دلال‌بازی و ساخت و ساز غیرمجاز در حریم روستاها جلوگیری شود

باید از دلال‌بازی و ساخت و ساز غیرمجاز در حریم روستاها جلوگیری شود

ایسنا/فارس مدیرکل بنیاد مسکن فارس بر لزوم حفظ حریم روستاها و جلوگیری از دلال بازی و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم روستاها تاکید کرد و گفت: از معضلات بزرگ در این عرصه تجاوز به حریم روستاها است، این موضوع دست ما و نهادهای قانونی را برای توسعه حریم روستا می‌بندد.

عطاءالله زمانی در نشست پلیس امنیت اقتصادی فارس، ضمن بیان اینکه حضور پلیس برای ایجاد امنیت اقتصادی در شهر و روستا موجب دلگرمی است، اهمیت شناخت و معرفی هرچه بهتر و بیشتر پلیس‌های تخصصی نظیر پلیس امنیت اقتصادی را یادآور شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن فارس، زمانی افزود: پلیس چشم و گوش قانون است و اگر اراده و عزم آهنین فرزندان این مرز و بوم نبود بسیاری از شهروندان و روستاییان در امور روزانه دچار مشکل می شدند و جان و مال انان مورد تعرض قرار می‌گرفت.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: حریم روستا عرصه‌ای برای توسعه طرح‌های هادی و ایجاد امکان برای واگذاری زمین به روستاییان در چارچوب قانونی است.
زمانی با اشاره به حاشیه نشینی اطراف شیراز خاطرنشان کرد: بسیاری از روستاهای این شهرستان که بالغ بر ۴۵ روستا را شامل می‌شود با مشکلات حاشیه نشینی و تجاوز به حریم روستاها مواجه است.
مدیرکل بنیاد مسکن فارس تاکید کرد: ایجاد فرایند دلالی در خرید و فروش املاک و اراضی در این روستاها مشکلاتی است که باید با تاکید بر قانون و قانونمداری حل شود.
منبع:ایسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *