اخبار 1 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

برگزارکننده لایوهای غیراخلاقی به دام افتاد

برگزارکننده لایوهای غیراخلاقی به دام افتاد

ایسنا/بوشهر فرمانده انتظامی دشتستان از دستگیری متهمی که اقدام به برگزاری لایوهای غیراخلاقی و با بازدید بالا در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود، خبر داد.

سرهنگ فرهاد آراوند، فرمانده انتظامی دشتستان با اعلام این خبر گفت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در فضای سایبر، کارشناسان این پلیس با رصد و پایش فضای مجازی موفق به شناسایی هویت ادمین یک صفحه اینستاگرامی که اقدام به برگزاری لایوهایی با محتواهای غیراخلاقی با حضور کاربرانی از سراسر کشور می‌کرد، گردیدند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در پایش فضای مجازی، مشاهده شد که مدیر این صفحه مجرمانه با فریب و اغفال دختران کم سن و سال و در مواردی زنان متأهل، آنها را جهت نمایش حریم خصوصی خود به صورت لایو به صفحه اینستاگرامی که در حالت نمایش عمومی بود، هدایت می‌کرد.

سرهنگ آراوند بیان کرد: با توجه به اینکه برگزاری لایو غیراخلاقی در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی بر اساس قوانین، یک عمل مجرمانه محسوب می‌شود، موضوع شناسایی هویت گرداننده صفحه اینستاگرامی مجرمانه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان افزود: با تلاش‌های علمی تخصصی افسران پی‌جوی جرایم سایبری، هویت گرداننده صفحه اینستاگرامی مشخص و پس از هماهنگی با مقام قضائی، نامبرده در یک اقدام پلیسی، دستگیر و به همراه تجهیزات دیجیتالی که با آنها مرتکب جرم می‌گردید به پلیس فتا تسلیم شد.

سرهنگ آراوند ادامه داد: متهم که در ابتدا منکر مدیریت صفحه اینستاگرامی مجرمانه و ارتکاب هرگونه جرمی گردید، با مشاهده و مواجه شدن با ادله دیجیتال انکارپذیر گردآوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا، به ناچار لب به اعتراف گشوده و ضمن تشریح چگونگی ارتکاب جرم، هدف خود را بالا بردن میزان دنبال‌کننده (فالوور) خود اظهار کرد که در نهایت پرونده تکمیل و به‌ همراه متهم دستگیر شده جهت ادامه سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال و معرفی گردید.

وی به کاربران شبکه‌های اجتماعی یادآور شد: علی‌رغم ظرفیت‌ها و فرصت‌های مثبت فضای مجازی، اگر حضور کاربران در این فضا بدون داشتن آگاهی و علم لازم باشد و به توصیه‌ها و اصول ایمنی توجه کافی نشود، آسیب‌های فراوانی در بسترهای گوناگون آن وجود دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان به هموطنان توصیه کرد: قبل از حضور یا استفاده از هر شبکه اجتماعی یا پیام‌رسان و یا هرگونه اقدام اینترنتی با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین آموزش‌ها و نکات هشداری لازم اطلاع یافته و با خاطری آسوده‌تر، موضوع خود را در اینترنت دنبال نمایند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *