اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

امتناع تعدادی از دانش آموزان استثنایی خراسان شمالی برای حضور در کلاس های درس

امتناع تعدادی از دانش آموزان استثنایی خراسان شمالی برای حضور در کلاس های درس

ایسنا/خراسان شمالی مدیر مدارس استثنایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از سر باز زدن تعدادی از دانش آموزان دوره متوسطه این استان برای حضور در کلاس های درس خبر داد.

متقیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه آموزش مجازی سبب شد تا در دوره ای که مدارس تعطیل شدند تعدادی از دانش آموزان دوره متوسطه به خصوص دانش آموزان پسر، سر کار روند، گفت: حال که مدارس هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی در حال برگزاری است، بازگرداندن آن ها سر کلاس درس به علت اینکه سر کار می روند، سخت شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه آموزش مجازی سبب شد تا آسیب هایی به دانش آموزان استثنایی استان وارد شود، اظهار کرد: یکی از نیازهای اساسی این دانش آموزان مسائل توانبخشی بود که با تعطیلی مدارس، توانبخشی در مدارس نیز تعطیل شد.

متقیان افزود: هرچند که با تعطیلی مدارس، آموزش و پرورش استثنایی هزینه توانبشخی را به خانواده ها اعطا می کرد تا این کار را در مراکز خصوصی انجام دهند اما تعدادی از خانواده ها این کار را انجام نداده و همین موضوع سبب سختی کار معلم های مدارس استثنایی شده است.

وی ادامه داد: از یک هزار و ۵۰۰ دانش آموز استثنایی خراسان شمالی که برای آموزش خود در دوران تعطیلی مدارس نیاز به تبلت داشتند، ۴۰۰ دستگاه تهیه و تحویل آن ها شد.

این مقام مسئول تاکیدکرد: اما باید به این نکته توجه شود که کلاس های مجازی برای دانش آموزان استثنایی چندان کارساز نیست و باید کلاس ها به صورت حضوری برپا شود که هم اکنون استقبال خوبی از دانش آموزان و خانواده های آن ها برای کلاس های حضوری وجود دارد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *