اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

این سقف برای تو کوتاه استاین سقف برای تو کوتاه است

این سقف برای تو کوتاه است

طبیعی است که از تمدید قرارداد قلی‌زاده خیلی هم ذوق نکنیم. او در سن و سال بسیار خوبی برای پیشرفت‌کردن قرار دارد و الان در ۲۵سالگی، زمان مناسبی بود تا راهی یک تیم و لیگ بزرگ‌تر شود. با این حال او تصمیم دیگری گرفت و ترجیح داد شرایط خوبش در شارلروا را حفظ کند.

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «وینگر ۲۵ساله ایرانی، قراردادش با شارلروا را تمدید کرد. علی قلی‌زاده، بازیکن تکنیکی و توانای تیم ملی، در تصمیمی که کاملا قابل نقد و تردید به نظر می‌رسد، تعهد داد تا سال ۲۰۲۵ به حضورش در این تیم بلژیکی ادامه بدهد. قلی‌زاده از سال ۲۰۱۸ برای شارلروا توپ می‌زند. این تیم طبیعتا جایگاه فاخری در فوتبال اروپا ندارد اما به هر حال به عنوان سکوی پرتاب بازیکنان مستعد، انتخاب خوبی است. قلی‌زاده هم در ۲۲سالگی پیراهن سفید و سیاه این تیم را به تن کرد. او در این سه سال به همه آن چه می‌خواست رسید. فوتبالش تکامل پیدا کرد، به مهره‌ای قابل اتکا در ترکیب شارلروا تبدیل شد و از آن مهم‌تر این که به تیم ملی ایران هم رسید. قلی‌زاده نه‌تنها حالا پای ثابت دعوت به اردوهای تیم ملی است بلکه با وجود ترافیک شدید در پست‌های هجومی، گاهی حتی در ترکیب اصلی هم به میدان می‌رود.

عملکرد او در شارلروا هم روزبه‌روز بهتر شده و حالا مهره‌ای کلیدی و حیاتی در ترکیب این تیم به شمار می‌آید. در این شرایط طبیعی است که تمدید قرارداد او، آن هم برای این مدت طولانی بیشتر به سود باشگاه باشد تا خود بازیکن. دیروز یک رسانه بلژیکی با اشاره به همین موضوع نوشته بود: «دو هفته پس از ریوتا موریوکا، نوبت به یکی دیگر از بازیکنان قدرتمند شارلروا رسید تا قراردادی طولانی‌مدت با این تیم امضا کند. پس از این که بازیکن ژاپنی سه سال دیگر قراردادش را تمدید کرد، حالا وینگر ایرانی نیز چهار سال دیگر در این تیم می‌ماند. علی قلی‌زاده از زمان حضور در شارلروا در ۹۸ بازی ۱۹ گل به ثمر رسانده و ۲۲ پاس گل داده است. او چندین هفته است که در فرم درخشانی ظاهر شده است. این بازیکن با چهار گل و یک پاس گل در چهار بازی اخیر لیگ، تا حد زیادی در بازگشت شارلروا به رتبه‌های بالای جدول سهم زیادی داشته است. این تیم در حال حاضر در رتبه پنجم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد.»

با این شرایط طبیعی است که از تمدید قرارداد قلی‌زاده خیلی هم ذوق نکنیم. او در سن و سال بسیار خوبی برای پیشرفت‌کردن قرار دارد و الان در ۲۵سالگی، زمان مناسبی بود تا راهی یک تیم و لیگ بزرگ‌تر شود. با این حال او تصمیم دیگری گرفت و ترجیح داد شرایط خوبش در شارلروا را حفظ کند. البته هنوز هم راه انتقال این بازیکن به تیمی دیگر بسته نیست اما کار دشوارتر شده و نظر نهایی را باید باشگاه بلژیکی بدهد. ما الان مورد مهدی طارمی را داریم که همه متفق‌القول هستند اگر زودتر راهی سطح اول فوتبال اروپا شده بود، می‌توانست موفقیت‌های بسیار بزرگ‌تری به دست بیاورد. امیدواریم همین حسرت برای علی قلی‌زاده هم تکرار نشود و بعدها نگوییم کاش او زودتر از لیگ بلژیک دل می‌کند.»

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *