اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

برگ‌های پاییزی دلیل آب‌گرفتگی گسترده معابر شهر زنجان!

برگ‌های پاییزی دلیل آب‌گرفتگی گسترده معابر شهر زنجان!

ایسنا/زنجان معاون خدمات شهری شهرداری زنجان، دلیل آب‌گرفتگی معابر عمومی در شهر زنجان را ریزش برگ‌های درختان و حجم بالای آن دانست.

محمد همتیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شب گذشته شاهد بارش شدید باران در شهر زنجان بودیم که در پی آن برخی کانال‌های آب پر شده و منجر به آب‌گرفتگی معابر عمومی شد که از این بابت از شهروندان عذرخواهی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه نیروهای خدمات شهری همه روزه کانال‌های سطح شهر را پاکسازی و به صورت دوره‌ای لای‌روبی می‌کنند، ادامه داد: علی‌رغم این اقدامات و با توجه به حجم بالای ریزش برگ درختان در سطح شهر، روز گذشته شاهد بودیم که برگ‌ها بر اثر باران، محل خروجی جوی‌های آب را مسدود کرده و همین امر باعث جاری شدن حجم بالایی از آب در سطح برخی معابر شد.

معاون خدمات شهری شهرداری زنجان در پاسخ به این سئوال که مگر شهرداری از قبل گزارش بارندگی را نداشت و چرا تمهیدات لازم برای این مواقع اندیشیده نشده است، خاطرنشان کرد: نیروهای شهرداری قبل از آغاز بارندگی‌ها، عملیات پاکسازی را شروع کرده‌اند ولی شاهد بودیم اقدامات کافی نبود. البته در برخی مسیرها همچون مناطق مرکزی شهر مشکل کانال داریم که سال گذشته کارهایی برای بهبود شرایط انجام شد ولی در بارندگی شب گذشته این کانال نیز پاسخ‌گوی شرایط نبود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *