اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تاکید قالیباف بر رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال کم هزینه با رویکرد دانش‌بنیان

تاکید قالیباف بر رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال کم هزینه با رویکرد دانش‌بنیان

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم حداقل در داخل کشور به گونه‌ای عمل کنیم که موانع تولید رفع شده تا سرمایه‌گذاران و نیروهای جوان با رویکرد دانش‌بنیان بتوانند تولیدات اقتصادی‌تر، دقیق‌تر و کم هزینه‌تر با ظرفیت اشتغال بیشتر داشته باشند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف ظهر امروز (یکشنبه، ۶ تیر ماه) که به شهر اردستان سفر کرده است، کارخانه تولیدات مقوای کویر زواره را به صورت رسمی افتتاح و از خط تولید آن بازدید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان این بازدید گفت: این کارخانه از ضایعات مقوا استفاده کرده و مجددا طی فرآیندی، مقوای نازک‌تری را که عمدتا از خارج کشور وارد می‌شده است، تولید می‌کند.

وی ادامه داد: طبق گزارش مدیران، این کارخانه دارای ظرفیت تولید ۱۰۰ تن مقوا در سال است که در حال حاضر ۳۰۰ تن آن انجام می‌شود.

رئیس قوه مقننه کشورمان با اشاره به ضرورت توسعه کارخانه تولید مقوا در کشور عنوان کرد: ما حداقل به ۴ کارخانه مشابه در کشور نیاز داریم تا در این حوزه واردات را به صفر برسانیم.

قالیباف ادامه داد: مدیران این کارخانه از روند بروکراسی اداری و طولانی شدن روند راه‌اندازی کارخانه که قریب به ۷ سال طول کشیده است، گله‌مند بودند اما انصاف این است که طی چند سال اخیر با ورود مسئولان محلی و استانداری این کارخانه با ظرفیت بیش از هزار نفر نیروی کار در ۳ شیفت فعالیت خواهد کرد.

قالیباف با اشاره به نامگذاری امسال با شعار سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها تصریح کرد: مقام معظم رهبری به حق به اشکالات حوزه تولید اشاره کردند؛ تحریم‌ها به اندازه کافی برای کشور مشکل ایجاد کرده است لذا امیدواریم حداقل در داخل کشور به گونه‌ای عمل کنیم که موانع تولید رفع شده تا سرمایه‌گذاران و نیروهای جوان با رویکرد دانش‌بنیان بتوانند تولیدات اقتصادی‌تر، دقیق‌تر و کم هزینه‌تر با ظرفیت اشتغال بیشتر داشته باشند.

همچنین در این بازدید سیدصادق طباطبایی نژاد، سیدمسعود خاتمی، رحمت اله فیروزی پوربادی، الهام آزاد، سیدناصر موسوی لارگانی، محمد کعب عمیر نمایندگان مجلس و  آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان و استاندار اصفهان رییس مجلس شورای اسلامی را همراهی می‌کردند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *