اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تسریع در تکمیل پروژه‌های فرهنگی نیمه تمام بوشهر، گناوه و دیلم

تسریع در تکمیل پروژه‌های فرهنگی نیمه تمام بوشهر، گناوه و دیلم

ایسنا/بوشهر نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست با وزیر ارشاد مقرر شد با اختصاص بودجه مناسب تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرهنگی در حوزه انتخابیه تسریع شود.

عبدالکریم جمیری از نشست خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و اظهار کرد: در این نشست برای تخصیص اعتبار به طرح های نیمه تمام اداره کل فرهنگ و ارشاد در سطح حوزه انتخابیه، تقویت فضاهای مجازی، تقویت کانون‌های مساجد و اعطای کمک هزینه و تسهیلات به هنرمندان استان گفت‌وگو شد.

وی با اشاره به نیمه تمام ماندن تعدادی از پروژه‌های عمرانی فرهنگی در سطح استان بوشهر خاطر نشان کرد: این استان علیرغم دارا بودن پیشنیه قوی فرهنگی و تاریخی، از زیرساخت‌های مناسبی در این خصوص برخوردار نیست و به خاطر تخصیص نیافتن بودجه مناسب تعدادی از پروژه‌های فرهنگی که در سطح حوزه انتخابیه کلید خورده نیمه کاره مانده یا متوقف شده است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست با وزیر ارشاد گزارشی وضعیت این پروژه‌ها ارائه و مقرر شد با اختصاص بودجه مناسب در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تسریع شود.

جمیری یادآور شد: در این نشست جهت تخصیص اعتبار به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تقویت فضای مجازی استان بوشهر گفت‌وگو شد.

حمایت از هنرمندان در ایام کرونا

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود و مشکلاتی که برای هنرمندان در عرصه‌های مختلف هنری ایجاد شده است در این نشست برای اعطای تسهیلات، کمک های مادی و معنوی به هنرمندان استان پیگیری شد.

کمک به کانون‌های مساجد

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مساجد در طول تاریخ انقلاب اسلامی یکی از پایگاه‌های مهم در نشر فرهنگ دینی و مبارزه با انواع تهاجمات فرهنگی دشمنان نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند، با توجه به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در جذب جوانان و نوجوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید توجه جدی به تقویت زیرساخت‌ها و تامین تجهیزات لازم مورد نیاز این کانون ها داشته باشد.

جمیری ادامه داد: در این نشست برای کمک به کانون‌های مساجد استان با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی رایزنی شد و ایشان درخصوص استفاده از اعتبارات وزارتی و کانون مساجد کشور برای مساعدت مالی و تامین تجهیزات کانون های مساجد شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم دستور مساعدت و پیگیری دادند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *