اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

رشد ۱۳۰ درصدی اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای خوزستان

رشد ۱۳۰ درصدی اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای خوزستان

ایسنا/خوزستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از رشد ۱۳۰ درصدی اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای خوزستان در بودجه امسال خبر داد.

مهرداد نیکو در نشست شورای برنامه‌ریزی خوزستان که یکشنبه شب (۶ تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز فرآیند اجرای بودجه سال ۱۴۰۰ در استان خوزستان آغاز شد و ابتدا توضیحات و مقدمات تدوین بودجه برای دستگاه‌های اجرایی تبیین شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: مباحثی از جمله درآمدها، اعتبارات هزینه‌ای و اعتبارات تملک دارایی در بودجه کل کشور تشریح و همچنین سهم استان خوزستان از بودجه کل کشور ارائه شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: براساس مستندات قانون بودجه، بودجه هزینه‌ای امسال در استان خوزستان یک هزار و ۱۴۹ میلیارد تومان برای ۲۴ دستگاه اجرایی در نظر گرفته شده که در مقایسه با سال قبل، ۵۶ درصد رشد داشته است.

نیکو با اشاره به رشد ۱۳۰ درصدی اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای خوزستان، گفت: در اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای خوزستان، بالغ بر ۴ هزار و ۲۹۸ میلیارد تومان اعتبار برای خوزستان پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: سهم پیش‌بینی شده برای درآمدهای استان خوزستان ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است که ۱۳.۶ درصد رشد داشته است اما در مقایسه با رشد کشوری، کمتر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان خاطرنشان کرد: این کاهش رشد درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی شده برای خوزستان یک نشانه مثبت برای فعالان اقتصادی است که قصد دارند در خوزستان سرمایه‌گذاری کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *