اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

لزوم تامین آب و انتقال دامداری‌های فرومد به خارج از روستا

لزوم تامین آب و انتقال دامداری‌های فرومد به خارج از روستا

ایسنا/سمنان سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان خواستار ساماندهی و انتقال واحدهای تولید دام سبک و شترمرغ فرومد به خارج این روستای تاریخی و تامین نیازهای آبی برای فعالیت‌های تولیدی فرومدی‌ها شد.

علیرضا شریفی نژاد، ۶ تیر ۱۴۰۰ در جلسه بررسی مشکلات تامین آب طرح مجتمع دامداری روستای فرومد شهرستان میامی،  اظهار کرد: طرح راه اندازی مجتمع دامداری تولید دام سبک و شترمرغ در روستای فرومد، با جدیت دنبال و اجرایی شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان ادامه داد: دستگاه های اجرایی متولی امر در استان باید در خصوص حل مشکلات و موانع موجود بر سر راه اجرایی شدن طرح مجتمع دامداری فرومد، راهکار عملی ارائه کنند.

وی با تاکید بر اینکه جلسات باید دارای خروجی بوده و نتیجه مطلوب به همراه راهکاری عملیاتی محقق شود، خاطرنشان کرد: آب منطقه و مجتمع دامداری فرومد باید از داخل استان و برای راه اندازی و ساماندهی واحدهای تولید دام سبک و شتر مرغ تامین شود.

شریفی نژاد با بیان اینکه ساماندهی واحدهای تولید دام سبک و شترمرغ و انتقال این واحدها و استقرار در خارج از روستا باید اجرایی شود، اضافه کرد:بهینه سازی مصرف آب،‌ تخصیص جدید و کف شکنی، از ‌مواردی است که باید به صورت کارشناسی برای رفع مشکل کمبود آب در مسیر اجرایی شدن طرح، مورد توجه قرارگیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان خاطرنشان کرد: طرح راه‌اندازی مجتمع دامداری فرومد، باید با قدرت و با هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی متولی امر برای ارتقاء اقتصاد منطقه و تقویت اشتغال و فرصت های شغلی در این منطقه، اجرایی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *