اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کیفیت مطلوب هوای تهران طی امروز

کیفیت مطلوب هوای تهران طی امروز

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با توجه به ناپایداری جوی طی امروز (۱۳ آبان ماه) کیفیت هوای پایتخت قابل قبول پیش‌بینی می‌شود، هرچند افزایش ترافیک شامگاهی کاهش کیفیت هوا را در برخی مناطق پرتردد به‌دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۱۳ آبان ماه) با توجه به شرایط ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده‌ قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت.با افزایش ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد نسبتاً شدید و احتمال وقوع رگبار پراکنده، شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند.

با کاهش تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه (۱۳ آبان ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.

با کاهش تردد خودروها در صبح روز جمعه (۱۴ آبان ماه) و تداوم شرایط ناپایدار جوی، برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. افزایش تندی باد در طول روز همراه با احتمال بارش از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با تداوم ناپایداری جوی و استمرار بارش تا ساعات پایانی جمعه (۱۴ آبان ماه) برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «نیتروژن دی‌اکسید» با میانگین ۹۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۱ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *