اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۱۳ آبان، معادلات منطقه‏ ای و جهانی را دگرگون کرد

۱۳ آبان، معادلات منطقه‏ ای و جهانی را دگرگون کرد

ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۱۳ آبان بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه ارتش به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَی اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ» (توبه/ ۳۲)

سیزدهم آبان‏ ماه یادآور سه واقعه و حادثه بزرگ در تاریخ پر فراز و فرود انقلاب اسلامی ایران است. سال ۱۳۴۳ و یک سال پس از قیام خونین ۱۵ خرداد و پس از موضع گیری های صریح امام راحل و عظیم‌‏الشان علیه لایحه کاپیتالاسیون در چهارم آبان ‏ماه، و عجز رژیم پهلوی در مقابل عزم و اراده حضرت امام(ره)، سرانجام رهبر کبیر انقلاب را به ترکیه تبعید کردند تا به زعم خویش نور خدا را خاموش کنند، غافل از اینکه نور خدا غالب خواهد شد هرچند که کافران نخواهند و در مقابل آن قرار بگیرند.

اما سیزدهم آبان ۱۳۵۷ روز ادای دین دانش آموزان به انقلاب اسلامی نیز بود تا با نثار خون خویش در دانشگاه تهران نهال انقلاب را آبیاری کنند تا دولت وابسته و مستبد، فردای آن روز زیر بار این خفت بزرگ کمر خم کند و استعفا دهد. به راستی که این روز بزرگ و حوادث واقع شده در آن بود که نهال انقلاب را آبیاری کرد که ثمره آن در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به بار نشست و بساط فرعون زمان را برچید تا در بهار آزادی مستکبران جهانی خود را در مقابل عظمت ملت ایران خوار و خفیف ببینند و برای فردای آن شروع به دسیسه چینی کنند؛ تا پس از دانش آموزان این بار نوبت به دانشجویان پیرو خط امام برسد که با اقدامی انقلابی انقلاب اسلامی را یاری رسانند و دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کنند و بساط توطئه دشمن را در سیزدهم آبان‏ماه ۱۳۵۸ برچینند و هیمنه استکبار جهانی را در هم بشکنند. این روز بزرگ بدون تردید هم بر انقلاب اول و هم بر انقلاب دوم در تاریخ معاصر سیاسی ایران تأثیری شگرف بر جای نهاد و معادلات منطقه‏ای و جهانی را دگرگون کرد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و تأثیرگذار و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر و ضمن ادای احترام به بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)، همواره آماده است تا تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا از کیان مقدس جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان انقلاب دفاع کند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *