اخبار 1 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در خراسان جنوبی به امضا رسید

۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در خراسان جنوبی به امضا رسید

ایسنا/خراسان جنوبی دو تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تولید کیسه‌های پلی پروپیلن و مشارکت در توانمندسازی دانش‌آموزان، بین استانداری خراسان جنوبی و سرمایه‌گذاران به امضا رسید.

در دهمین نشست ستاد توسعه خاوران، امروز پنج شنبه سوم تیرماه، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین ستاد توسعه خاوران و سرمایه‌گذار بخش خصوصی در زمینه تولید کیسه‌های پلی پروپیلن منعقد شد.

مشیدالحق عابدی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی در این نشست گفت: در این تفاهم دوره اجرای طرح مربوطه ۱۸ ماه با سرمایه‌گذاری ۲۱۰ میلیارد تومان و اشتغال ۱۷۰ نفر در محل ناحیه صنعتی شهر مود در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: موضوع این تفاهم‌نامه ایجاد سرمایه‌گذاری و اشتغال، توسعه کارآفرینی با محوریت رشد و بهره‌وری در اقتصاد به منظور توسعه، پیشرفت و تعالی استان است.

وی گفت: همچنین تلاش به منظور رفع محدودیت‌های دست و پاگیر در زمینه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی و تلاش مستمر و جدیت سرمایه‌گذار در سرعت بخشیدن به اجرای واحد برای بهره‌برداری در فرصت مناسب در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک ستاد توسعه خاوران و معین‌های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی نیز در این نشست امضا شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی در این باره اظهار کرد: تامین اعتبار برای پرداخت حق‌الزحمه روحانیون به ۱۵۰ نفر در هشت ماه به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از جمله تعهدات دستگاه معین توسعه است.

عابدی بیان کرد: تاکنون از ۱۰۱ طرح سرمایه‌گذاری شناسایی شده در استان برای ۴۰ طرح زمین انتخاب شده و ۳۲ طرح به کمیته امور زیربنایی برای اخذ مجوز و استعلام‌ها ارسال شده است.

وی گفت: همچنین ۲۴ مجوز بی‌نام سرمایه‌گذاری در کمیته شناسایی فرصت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری تایید شد و ۶ مجوز توسط کمیته امور زیربنایی صادر شده است.

وی افزود: وزیر کشور مکاتبه‌ای برای تمامی استانداران درخصوص الگوبرداری از ستاد توسعه خاوران استان خراسان جنوبی ابلاغ کرد که استانداری‌ها نمونه‌های استانی خود را ارسال کرده‌اند.

معاون استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: این اقدام مهم استان در بسیاری استان‌ها از جمله چابهار به مرحله اقدام رسیده است.

وی یادآور شد: ۲۸ محور اولویت‌دار حوزه‌های اقتصادی استان‌ها توسط وزیر کشور به رییس جمهوری اعلام شده بود که در گذشته ۲۰ محور آن در ستاد توسعه خاوران عنوان شده است.

مرتضی صفدری‌زاده، رییس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی نیز گفت: در قالب مسئولیت اجتماعی منطقه ویژه اقتصادی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در طرح امین مدارس هزینه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌های زیاد و منحصر به فرد اما محروم از معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها است، یادآور شد: آنچه در این نشست‌ها مفید است روحیه جهادی برای توسعه بیشتر، جهش تولید و توجه همه مسوولان دولتی و خصوصی به توسعه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *