اخباز 3 14 آبان 14008:16 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تعهد ۱۹ میلیاردی صنایع اسفراین در راستای مسئولیت‌های اجتماعی

تعهد ۱۹ میلیاردی صنایع اسفراین در راستای مسئولیت‌های اجتماعی

ایسنا/خراسان شمالی سه مجتمع بزرگ صنعتی شهرستان اسفراین در راستای انجام تعهدات خود در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، تعهد پرداخت ۱۹ میلیاردی دادند.

۶ تیر ماه بود که استاندار خراسان شمالی در قالب هیئتی از مسئولان استانی، دور دوم سفرهای شهرستانی خود را با هدف رسیدگی به مشکلات و پیگیری مصوبات دور نخست سفرها آغاز کرد.

محمد علی شجاعی در این سفر از عدم مشارکت صنایع شهرستان در حوزه محرومیت زدایی و رفع کمبودهای اعتباری برای به نتیجه رسیدن پروژه‌های مورد نیاز مردم به شدت انتقاد کرد.

وی اعلام کرد که اگر صنایع شهرستان به صورت قابل قبولی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی ورود نکرده و اقدامی برای رفع نیازهای مردم شهرستان و استان نکنند حتی تا مرز قطع کردن آب مورد نیاز آن‌ها نیز پیش می‌رود.

استاندار سپس دستور داد تا فرماندار با مدیران صنایع بزرگ این شهرستان جلسه‌ای برگزار کرده و با آن‌ها اتمام حجت نماید.

این انتقادات و پیگیری‌ها نتیجه داد و فرماندار شهرستان اسفراین امروز از تعهد ۱۹ میلیاردی صنایع این شهرستان در قبال مسئولیت های اجتماعی برای رفع نیازهای مردمی خبر داد.

مهدی کرامتی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی جلسه‌ای که با حضور امام جمعه شهرستان و مدیران عامل لوله گستر و مجتمع فولاد برگزار شد، مدیران این دو صنعت اعلام کردند که طی ۴۵ روز آینده هرکدام مصوبه اختصاص هفت میلیارد تومان را از هیئت مدیره برای انجام مسئولیت‌های اجتماعی، عمران و آبادانی شهرستان اخذ می‌کنند.

وی افزود: مجتمع صنعتی آذین فورج اسفراین نیز تعهد کرده است به همین منظور پنج میلیارد تومان از سود خود را در شهرستان هزینه کند.

فرماندار شهرستان اسفراین با اشاره به مسئولیت صنایع در قبال انتظارات عمومی گفت: مردم انتظار دارند صنایعی که از منابع خدادادی استفاده می‌کنند بخشی از سود خود را برای رفع مشکلات آن منطقه هزینه کرده و بهره مندی عمومی داشته باشند.

وی تاکید کرد: طی سنوات گذشته که تفکر توسعه یافتگی در پتروشیمی استان حاکم بود، شاهد چنین اقداماتی توسط آن مجموعه نیز بودیم که ناشی از نگرش مدیران آن است. تا کنون فقط نام یکی دو نفر از آن مدیران در ذهن مردم باقی مانده که علتش نیز اقدامات مطلوب برای مردم بوده است و مردم سایر مدیران این مجموعه را نمی‌شناسند.

کرامتی تاکید کرد: برای صنایع این شهرستان، سهم مشارکت برای پروژه‌های مختلف در نظر می‌گیریم تا بتوانیم با همراهی متقابل، بخشی از نیازهای مردم و شهرستان را برطرف نماییم.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *