اخباز 3 14 آبان 14008:07 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

جمع‌آوری ۱۵۰ معتاد متجاهر در چهارمحال و بختیاری از ابتدای سال

جمع‌آوری ۱۵۰ معتاد متجاهر در چهارمحال و بختیاری از ابتدای سال

ایسنا/چهارمحال و بختیاری جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از ابتدای سال‌جاری حدود ۱۵۰ معتاد متجاهر در استان جمع‌آوری شده است، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش بیش از ۸۷ درصدی داشته است.

محمدسعید یاری هشتم تیرماه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر چهارمحال و بختیاری از کشف یک تن موادمخدر در سه‌ ماهه ابتدایی سال‌جاری در استان خبر داد و اظهار کرد: کشفیات در این حوزه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۶۱ درصد افزایش داشته است.

جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از ابتدای سال‌جاری حدود ۱۵۰ معتاد متجاهر در استان جمع‌آوری شده است، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش بیش از ۸۷ درصدی را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: در سه ماهه ابتدایی سال‌جاری ۴۵۸ طرح محله‌محور در بحث مبارزه با موادمخدر در چهارمحال و بختیاری اجرا شده است، خاطرنشان کرد: در همین مدت ۱۱۱۷ نفر در راستای مبارزه با موادمخدر در استان دستگیر شده‌اند و سه باند عمده توزیع موادمخدر نیز متلاشی شده است.

پژوهش‌های سطحی در حوزه اعتیاد بانوان راهگشا نخواهد بود

در ادامه جلسه عبدالرضا علیمحمدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد با انتقاد از شیوه پژوهش در حوزه اعتیاد زنان در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: عموما اعتیاد در بین بانوان برای بسیاری از افراد جامعه قابل قبول نیست، در صورتی‌که آسیب اعتیاد در زنان به مراتب بیش‌تر از اعتیاد در بین مردان است.

وی ادامه داد: پژوهش در حوزه اعتیاد زنان و دختران باید دقیق و کارشناسی باشد، پژوهش‌های سطحی در این حوزه نمی‌تواند راهگشا باشد.

علیمحمدی عنوان کرد: یکی از علت‌های گرایش دختران به مصرف موادمخدر و دخانیات رسیدن به نوگرایی از دیدگاه خودشان است، آنان با این کار می‌خواهند در جمع‌های دوستانه خود را ثابت کنند، اما در این طرح پژوهشی به این مسئله پرداخته نشده است.

شناسایی ۳۵ هزار معتاد در چهارمحال و بختیاری

در پایان جلسه سید قدیر مرتضوی‌ دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه طبق آمارها حدود ۳۵ هزار معتاد در استان شناسایی شده است، اظهار کرد: نرخ شیوع اعتیاد در جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال حدود ۱۰.۴۶ درصد است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۳۲۲۶ کیلوگرم انواع موادمخدر در چهارمحال و بختیاری کشف شده است و در راستای مبارزه با موادمخدر در استان ۱۴۶۶ نفر دستگیر شده‌اند، همچنین در این مدت ۱۱ دستگاه موتورسیکلت و ۱۳۲ خودرو نیز توقیف شد.

مرتضوی بیان کرد: در حال حاضر ۱۹۸ دستگاه خودروی سبک، سنگین و موتورسیکلت توقیفی در پارکینگ‌های ستاد مبارزه با موادمخدر چهارمحال و بختیاری موجود است، در سال گذشته وجوه حاصل از فروش اموال مصادره شده حدود یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان بود.

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: در عرصه درمان و کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد در سال گذشته ۲۷ هزار ۹۴۹ نفر در مراکز دارویی و اقامتی ترک اعتیاد پذیرش شده‌اند، همچنین در سال گذشته بر اثر سوء مصرف موادمخدر در استان دو زن و ۲۶ مرد جان خود را از دست داده‌اند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *