اخباز 3 14 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

رفع ایراد طرح ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون صنایع

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون برای تامین نظر شورای نگهبان خبر داد.

روح‌الله عباسپور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز(سه‌شنبه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دستورکار نخست امروز کمیسیون، بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو اعاده شده از شورای نگهبان بود؛ ماده 4 این طرح درباره واردات خودرو است و از آنجا که به زعم شورای نگهبان این ماده با اقتصاد مقاومتی و قانون اساسی مغایر است، کمیسیون صنایع و معادن ایراد وارده را اصلاح کرد.

وی افزود: به منظور اصلاح این طرح مقرر شد هر فرد حقیقی و حقوقی مشروط بر صادرات خودروها و قطعات داخلی، بتواند خودروهای بنزینی، هیبریدی و گازی و قطعات خودرو را وارد کند به این معنا که به ازای واردات خودرو ارز از کشور خارج نشود.

عباسپور بررسی طرح یکپارچه‌سازی داده‌ها و اطلاعات ملی را دیگر دستورکار این کمیسیون برشمرد و گفت: بررسی این طرح در نشست امروز کمیسیون به اتمام رسید و براساس آن متولی داده‌های کشور مشخص شد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: کمیسیون داده‌ها و اطلاعات ملی به اختصار کمیسیون «دوام» ذیل شورای عالی فضای مجازی، مدیریت داده‌های کشور را برعهده خواهد داشت، مهم ترین اقدام این کمیسیون، تبادل داده ها میان دستگاه های مختلف است.

سخنگوی کمیسیون صنایع از بررسی گزارش ریاست سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی درباره چالش‌ها و مسائل پیش روی این سازمان در حوزه تامین منابع مالی و …. در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *