اخباز 3 14 آبان 14009:36 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ماجرای تاخیر اورژانس برای رسیدگی به دوچرخه سوار گرمازده

ماجرای تاخیر اورژانس برای رسیدگی به دوچرخه سوار گرمازده

یکی از دوچرخه‌سواران شرکت کننده در مسابقه قهرمانی ایران از این که اورژانس به موقع بالای سر او حاضر نشده، گلایه کرد.

به گزارش ایسنا مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی ایران در دو روز به میزبانی نمک آبرود برگزار شد. در روز دوم رقابت‌ها، حضور اورژانس با تاخیر بالای سر یکی از دوچرخه‌سواران حاشیه‌ساز شد. علیرضا حقی، رکابزنی بود که در پایان رقابت تایم تریل انفرادی به دلیل گرمازدگی دچار مشکل شد و از این که اورژانس  با تاخیر بالای سر او آمد گلایه داشت.

*به وسیه کولر ماشین خنک شدم
حقی در این مورد به ایسنا گفت: هوا بسیار گرم و رطوبت بالا بود و از طرفی من هم در مسابقه فشار زیادی وارد کردم. زمانی که به آخر خط رسیدم، یک حمله تنفسی به من دست داد و ضربان قلبم بالا رفت. همان‌جا خواستم که به اورژانس اطلاع بدهند. نکته جالب این است که اورژانس تنها مشکل من نبود حتی  دوچرخه سوارانی که آن‌جا بودند کاری نکردند مثلا آب به من بدهند یا حوله خیس رویم بندازند و فقط من را تماشا کردند. در نهایت یکی از دوستان من را به داخل خودرو انتقال داد و کولر را روشن کرد که همین باعث شد کمی حالم بهبود پیدا کند.

او ادامه داد: بعد از حدود ۲۵ دقیقه اورژانس بالای سر من آمد که آن زمان دیگر نخواستم من را معاینه کنند. حتی پدر یکی از دوچرخه سواران هم با رییس اورژانس استان تماس گرفت و گلایه کرد که در این میان بحثی هم بین راننده آمبولانس و او پیش آمد. نکته این است که آن‌ها از این گلایه داشتند که به خوبی در مسابقات دوچرخه‌سواری  پذیرایی نشده‌اند. بعد از این اتفاق یک نفر از فدراسیون با من تماس نگرفت که جویای حالم بشود و فقط این درخواست را دارم که اگر مسابقه هم برگزار می‌کنند تمام تمهیدات را کامل در نظر بگیرند چون ممکن بود اتفاقات خیلی بدتر  رخ دهد.

*آمبولانس در مسابقه بود اما یک حادثه دیگر هم رخ داده بود

محمود وفایی، رییس سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه‌سواری نیز در گفت‌وگو با ایسنا در مورد گلایه‌های حقی بیان کرد: آمبولانس در مسابقه وجود داشت اما همان زمان که علیرضا حقی مقداری گرمازده شده بود، حادثه دیگری در پایین مسیر اتفاق افتاده بود و آمبولانس آن‌جا حضور داشت که تماس گرفتیم و به نقطه‌ای  که حقی حضور داشت، آمد. در واقع آمبولانس آمد اما با تاخیر حاضر شد. تا زمانی هم که آمبولانس بیاید به وسیله کولر ماشین خنک  شده  و شرایطش بهتر شده بود.

وفایی در پاسخ به این پرسش که بهتر نبود دو آمبولانس در محل مسابقه حضور داشت تا اگر هم‌زمان دو حادثه پیش می‌آمد، بتوانند به همه دوچرخه‌سواران رسیدگی کنند، تصریح کرد: در روز اول مسابقات که رقابت ماده استقامت برگزار شد، چون امکان حادثه بیش‌تر بود سه آمبولانس در محل حضور داشت اما برای مسابقه تایم تریل احتمال رخ دادن حادثه خیلی ضعیف است. البته بعد از این اتفاق که برای حقی پیش آمد، در خواست یک آمبولانس دیگر را کردیم که هلال احمر برای ما یک آمبولانس ارسال کرد. از طرفی  در استان مازندران  آمبولانس خصوصی هم نداریم.

او افزود: البته این طبیعت رشته دوچرخه سواری است که چنین اتفاقی می‌افتد و خارج از عرف نیست. حتی گاهی ممکن است که دو آمبولانس هم در محل مسابقه باشند اما سه، چهار حادثه پشت سر هم اتفاق بیفتد. با این حال باید تمهیدات لازم هم در نظر گرفته شود. در کل خود من هم بالای سر حقی بودم مشکل خاصی نداشت و شرایطش به حالت عادی برگشته بود.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *