اخباز 3 14 آبان 140011:54 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

نوش آبادی: آمریکایی ها مشوق و حامی تروریسم‌ هستند

نوش آبادی: آمریکایی ها مشوق و حامی تروریسم‌ هستند

رئیس فراکسیون دیپلماسی بین المللی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت افشای حقوق بشر آمریکایی و تبیین حقوق بشر اسلامی در افکار عمومی و مجامع حقوقی داخلی و بین المللی گفت که آمریکایی ها مشوق و حامی تروریسم‌ بوده و دستان جنایت کارشان به خون ده ها هزار نفر از مردم ایران و دنیا آلوده شده است.

به گزارش ایسنا، حسین نوش‌آبادی با اشاره به‌ “هفته حقوق بشر آمریکایی” اظهار کرد: این هفته فرصت مناسبی است تا ضمن افشای اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا و جنایت های وقیحانه و هولناک رژیم‌ ایالات متحده در سراسر جهان به ویژه نسبت به ملت ایران، موضوع حقوق بشر اسلامی توسط اندیشمندان و صاحب نظران به خوبی تبیین و پیگیری شود.

وی ادامه داد: هرگز جنایات علیه ملت ایران از خاطره تلخ مردم پاک نشده و به فراموشی سپرده نخواهد شد؛ از جمله آن ها ترور نافرجام مقام معظم رهبری در ششم تیر، انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر و شهادت شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی  و ۷۲ نفر از یاران انقلاب، بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم بعثی عراق در هشتم تیر و شهادت ۱۱۰ نفر از هموطنان عزیزمان و مصدومیت و مسمومیت هشت هزار نفر از مردم بیگناه این منطقه و همچنین جنایت وحشیانه آمریکا در ۱۲ تیر و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران در آب های خلیج فارس و شهادت ۲۹۰ نفر از مسافران این هواپیما است.

نوش آبادی تاکید کرد: دنیایی که امروز چشمان خود را  بر این جنایت‌های وقیحانه بسته است، هرگز نمی‌تواند ادعای طرفداری از حقوق بشر داشته و ‌امیدوار به مقابله با تروریسم رو به رشد در دنیا باشد. آمریکایی ها که داعیه مبارزه با تروریسم را در منطقه دارند، خود مشوق و حامی تروریسم‌اند و دستان جنایت کارشان به خون ده ها هزار نفر از مردم ایران و دنیا آلوده شده است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *