اخباز 3 14 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کارآفرینی زمینه ساز تحقق شعارهای اقتصادی است

کارآفرینی زمینه ساز تحقق شعارهای اقتصادی است

ایسنا/مرکزی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: بخش اعظم تحقق شعارهای اقتصادی و رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی از مسیر کارآفرینی می گذرد.

بهروز اکرمی روز سه شنبه ۸ تیر در جریان بازدید از مرکز شتابدهی و نوآوری جهاددانشگاهی استان مرکزی، در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: حلقه مفقوده اشتغال در جامعه امروز و آینده دنیا، کارآفرینی بویژه کارآفرینی بر بستر وب یا هوشمند است.

وی افزود: اگر به دنیال ایجاد شغل و رونق اقتصادی و رفع نیازهای جامعه هستیم، یقینا از مسیر کارآفرینی موفق خواهیم شد و اقدام جهاددانشگاهی در این راستا یک اقدام ارزشمند است که نیاز است دولت و بخش خصوصی در این خصوص کمک کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: بخش خصوصی زمانی وارد کار می شود که احساس کند می تواند در کنار سرمایه گذاری سود خوبی را کسب کند، لذا ایده هایی که می توان در بخش خصوصی آنها را عملیاتی کرد و به سود رسید، حتما بخش خصوصی ورود خواهد کرد و دولت نیز باید در مواقعی که بخش خصوصی مایل به ورود نیست، وارد شود.

اکرمی بیان کرد: بخش اعظمی از تحقق شعارهای اقتصادی و رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی از مسیر کارآفرینی انجام می شود.

وی اضافه کرد: جهاددانشگاهی یک اقدامی را آغاز کرده که باید به شایستگی و به خوبی حمایت شود البته جهاددانشگاهی نیز نباید از کار بایستد و پیوسته کار را ادامه داده و برای دستگاه های مختلف اعم از خصوصی و دولتی ظرفیت های خود را معرفی کند تا همگان به این حوزه ورود کنند. ادارات و سازمان ها به افکار قدیمی و اداری خود بسنده نکنند. در واقع با چوب های شکسته نمی توان قایق ساخت و با افکار پوسیده نیز نمی توان مشکلات را حل کرد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *