اخباز 3 15 آبان 14001:33 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پرداختن به حقوق شهروندی موجب ارتقای جایگاه کانون‌های وکلا است

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: پرداختن به حقوق شهروندی موجب ارتقای جایگاه کانون های وکلای دادگستری است.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دادگستری، محمود عباسی در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری میان معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وکانون وکلای دادگستری استان کرمان، بر ضرورت بهره مندی از توان و ظرفیت کانون های وکلای دادگستری برای آموزش و ترویج حقوق شهروندی و معاضدت حقوقی و قضایی به شهروندان تأکید کرد.

وی با بیان اینکه نقش آفرینی کانون‌های وکلای دادگستری موجب تغییر نگرش اجتماعی و ارتقای جایگاه کانون های وکلا می گردد افزود: نقش جامعه مدنی و نهادهای برآمده از متن مردم در حمایت از حقوق شهروندی و حقوق کودک و گروه‌های خاص بسیار با ارزش بوده و اساساً آموزش و ترویج حقوق شهروندی و معاضدت حقوقی و قضایی یکی از وظایف کانون های وکلا است و ما با امضای این تفاهم نامه در صدد هستیم این برنامه ها را هدفمند در خدمت جامعه بگیریم.

خواجویی راد رییس کانون وکلای دادگستری استان کرمان نیز بر هماهنگی و همکاری و علاقمندی کانون وکلا بر اجرای مفاد این تفاهم نامه تأکید و ابراز امیدواری کرد که با اجرای مفاد تفاهم نامه بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم و نیازمندان باشیم.

بر اساس مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌ها و نشست‌های تخصصی، آموزش و ترویج حقوق بشر، حقوق شهروندی و حقوق کودک، ارائه مشاوره رایگان و معاضدت حقوقی در قالب کلینیک های حقوق شهروندی و حقوق کودک، بهره گیری از تجربیات برای تحقق اهداف مشترک، راه اندازی کلینیک های حقوق شهروندی و حقوق کودک مورد تأکید قرار گرفته است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *