اخبار 5 17 آبان 14007:26 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

اقدام برای ثبت رکورد جدید حفظ ۲۷ عدد در ۴ ثانیه در گینس

اقدام برای ثبت رکورد جدید حفظ ۲۷ عدد در ۴ ثانیه در گینس

سومین رکورد مرتضی جاوید در زمینه حفظ ۲۷ عدد در ۴ ثانیه ثبت و برای داوری به گینس ارسال شد، این اتفاق باعث شکسته شدن رکورد یک هندی در این زمینه می شود.

به گزارش ایسنا، رکورد حفظ ۲۷ عدد در ۴ ثانیه امروز در محل گنبد آسمان برج میلاد با حضور مشاور گینس ثبت و برای داوری به گینس ارسال شد.

اشکان دشمن زیاری، مشاور ثبت رکورد گینس در این باره اظهار کرد: مرتضی جاوید درخواستی را به سازمان گینس ارائه کرد، مبنی بر این که می‌خواهد ۲۷ عدد را در عرض ۴ ثانیه به ثبت برساند، لذا متقاضی در جریان قوانین گینس قرار گرفت و سپس رکوردگیری انجام شد.

وی افزود: اعداد به صورت تصادفی و از طریق یک برنامه مخصوص ارائه می‌شود و داوران گینس تصاویر ارسالی را بررسی و داوری می‌کنند و سپس در صورت نبود مشکل اقدام به ثبت رکورد می‌کنند.

مرتضی جاوید در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین رکورد خود به منظور ثبت در گینس، اظهار کرد: در روز ۱۴ تیرماه به مناسبت روز قلم موفق شدم رکورد بیشترین حفظ ارقام در ۴ ثانیه را به ثبت برسانم و با حفظ ۲۷ رقم در این مدت زمان موفق به شکستن رکورد پیشین شدم که با حفظ ۲۴ رقم در ۴ ثانیه ثبت شده بود.

وی با اشاره به نخستین رکورد خود در زمینه حافظه افزود: در گام نخست حفظ بیشترین اسامی و تاریخ تولد در دو دقیقه را به ثبت رساندم که اسامی و مشخصات ۲۲ نفر به همراه اسم، روز، ماه و سال تولد را بیان کردم و رکورد یک آلمانی را شکستم و همچنان کسی موفق به رکورد شکنی نشده است. دومین رکورد حافظه که به ثبت رساندم در زمینه حفظ بیشترین اعداد سه رقمی متوالی بود که در ۳۰ ثانیه ۹۰ رقم را به خاطر سپردم و نسبت به رکورد دار قبلی ۱۸ رقم بیشتر به حافظه سپرده بودم.

رکورددار حافظه ایران با اشاره به نیاز به تمرین و ممارست در زمینه حفظ اعداد تأکید کرد: در این زمینه می‌بایست با کد سازی و تصویرسازی سرعت زنجیره سازی را در مغز افزایش داد که این مهم با تمرین و رقابت با خود امکان پذیر است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *