اخبار 5 17 آبان 14007:02 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

وزیر ورزش: کاراته‌کاها با هر نتیجه‌ای در المپیک از نظر ما قهرمانند

وزیر ورزش: کاراته‌کاها با هر نتیجه‌ای در المپیک از نظر ما قهرمانند

وزیر ورزش و جوانان گفت: مجموعه ورزش در کنار کاراته است و ورزشکاران فارغ از هر نتیجه‌ای که در المپیک کسب کنند، از نظر ما قهرمان هستند.

به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و مهدی علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش  و جوانان، از اردوی تیم ملی کاراته بازدید کردند.

در ابتدای این تمرین، سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در جمع مسئولان ورزش اظهار کرد: تیم ملی کاراته مسیر سخت و دشواری را برای کسب سهمیه المپیک طی کرد. ما بیش از ۲۰ رقابت بین‌المللی را سپری کردیم تا بتوانیم چهار سهمیه المپیک را به دست بیاوریم.

وی افزود: متاسفانه یک سهل‌انگاری ناخواسته از سوی بهمن عسگری موجب شد که یکی از سهمیه‌های ما در بخش آقایان از دست برود. واقعا باعث تاسف است که ورزش ما و کاراته از وجود بهمن عسگری در المپیک محروم شد. عسگری یکی از بهترین، بااخلاق‌ترین و نجیب‌ترین ورزشکاران ما بود که به واسطه یک اشتباه المپیک را از دست داد.

طباطبایی ادامه داد: کل جامعه کاراته متحد و همدل پشت قهرمانان ما هستند تا ان‌شاءالله در المپیک‌ توکیو بتوانند بهترین نتیجه را کسب کنند. ظرفیت‌های کاراته بسیار زیاد است و امیدواریم سجاد گنج‌زاده، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار بهترین عملکرد را در المپیک داشته باشند.

پس از صحبت سرمربیان تیم‌های ملی، ذبیح‌الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته مردان، گفت: برای من همیشه منافع ملی در اولویت بوده و با توجه به اتفاقاتی که در تیم ملی مردان افتاد، وظیفه خود دانستم با این‌که سهمیه المپیک را کسب نکردم، در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کنم.

وی افزود: همه ما در کنار سجاد گنج‌زاده هستیم تا او بهترین عملکرد را در المپیک داشته باشد، موفقیت سجاد گنج‌زاده در المپیک موفقیت همه ماست.

حمیده عباسعلی کاپیتان تیم ملی بانوان نیز در صحبت‌هایش اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به المپیک باید تمام تمرکز خودمان را روی بازی‌ها بگذاریم تا ان‌شاءالله بهترین عملکرد را داشته باشیم. کاراته ما از بهترین‌های جهان است و با نتایجی که در المپیک کسب می‌کنیم این مهم را به اثبات خواهیم رساند.

در بخش پایانی تمرین، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان گفت: می دانیم در این دو سال کاراته چه سختی‌هایی را برای کسب سهمیه المپیک متحمل شده است. شما قدم به قدم جلو رفته‌اید و در نهایت موفق شدید سه سهمیه را به‌دست آورید.

وی افزود: امروز در کنار شما حضور پیدا کردیم تا بدانید مجموعه ورزش در کنار شماست و فارغ از هر نتیجه‌ای که در المپیک کسب کنید، تمام کاراته‌کاها از نظر ما قهرمان هستند.

وزیر ورزش ادامه داد: جا دارد تشکر ویژه‌ای از ذبیح‌الله پورشیب کاپیتان تیم ملی داشته باشم که با روحیه جوانمردی در خدمت تیم ‌ملی است و این رفتار او موجب شده پورشیب نه تنها برای کاراته بلکه برای کل جامعه ورزش الگو باشد.

سلطانی‌فر در پایان گفت: قلب همه مردم ایران با شماست. بدون استرس و دغدغه در المپیک حاضر شوید و امیدوارم با دعای خیر مردم بهترین عملکرد را داشته باشید.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *