اخبار 7 19 آبان 140010:12 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

بازگشایی مجدد ۲ مدرسه خارج از کشور/ کمک ۴ درصدی سازمان‌های بین‌المللی برای تحصیل اتباع در ایران

بازگشایی مجدد ۲ مدرسه خارج از کشور/ کمک ۴ درصدی سازمان‌های بین‌المللی برای تحصیل اتباع در ایران

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از بازگشایی مجدد دو مدرسه خارج از کشور در ویتنام و زیمبابوه خبر داد.

میترا تیموری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند بازگشایی مدارس خارج از کشوری که در سال های اخیر تعطیل شده بودند اظهار کرد: پیرامون مدارسی که در سال های تحصیلی گذشته به دلایل مختلف همچون کاهش آمار دانش آموزان یا شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند از اسفند ماه سال گذشته مکاتبات لازم با وزارت امور خارجه و نیز سرپرستی های مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور جهت تمهید مقدمات بازگشایی و فعالیت مجدد این مدارس صورت گرفته است.

وی افزود: بنابراین در حال حاضر، با توجه به شرایط خاص فعلی، دو مدرسه در کشورهای ویتنام و زیمبابوه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ مجدد بازگشایی و در زمره مدارس فعال قرار خواهند گرفت.

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش همچنین در تشریح کمک های بین المللی برای ادامه تحصیل اتباع گفت: تحصیل برای دانش آموزان اتباع خارجی در ایران همانند سایر دانش آموزان رایگان بوده و سالانه وزارت آموزش و پرورش خدمات فراوانی به دانش آموزان اتباع خارجی ارائه می کند.

تیموری افزود: البته علیرغم خدمات گسترده وزارت آموزش و پرورش به دانش آموزان اتباع خارجی، مشارکت سازمان های بین المللی در سال گذشته حدود چهار درصد بود که انتظار می رود  این سازمان ها حمایت بیشتری  از دانش آموزان اتباع خارجی داشته باشند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *