اخبار 7 19 آبان 14009:09 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

توهین به آیت الله مصباح جز عقده‌گشایی نیست

توهین به آیت الله مصباح جز عقده‌گشایی نیست

ایسنا/قم عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تصور می‌کنم توهین به آیت الله مصباح جز عقده‌گشایی نیست و این فرد با اندیشه و افکار حضرت آیت آل الله مصباح آشنا نبوده است و توهین به ایشان از گناهان بزرگ میدانم.

آیت‌الله عالمی، عضو مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص توهین‌هایی که اخیراً به آیت‌الله مصباح یزدی شده است، عنوان کرد: آیت‌الله مصباح سابقه طولانی در علم،  فضیلت، تقوا و دقت در بررسی‌های مسائل اعتقادی اخلاقی و سیاسی دارد. مواضع ایشان قبل از انقلاب اسلامی و همچنین در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در راستای تائید مستقیم وظیفه مندی و آن تکلیفی که در حوزه علمیه داشته، بوده است. ایشان یکی از افرادی است که به بهترین وجه این وظیفه مندی حوزوی را در طول تاریخ انجام داده است.

وی افزود: آیت‌الله مصباح از وقتی‌که قلم‌به‌دست گرفتند یعنی از سال ۱۳۵۰ به بعد ایشان به‌عنوان یک سرباز فرهنگی و یک سرباز انقلابی برای عقاید و باورهای اسلامی و تشیع عمل کرده است.  بنابراین باوجوداین سابقه نورانی و معروف کسانی که به ایشان توهین می‌کنند به خطا رفته‌اند.

آیت‌الله عالمی گفت: مسیر و جایگاه علمی و عملی و دلسوزی و غیرتمندانه دفاع کردن از فرهنگ اسلام و تشیع آیت‌الله مصباح یزدی فقط منحصر به شاگردان و دوستان نزدیک ایشان نبود و ایشان عموماً در فضای فرهنگی کشور و در هر کجایی که نیاز بوده از فرهنگ و اندیشه دفاع کند ایشان این وظیفه را انجام داده است. همچنین آیت‌الله مصباح در سفرهای گوناگونی که به خارج از ایران داشتند اعم از کشورهای اسلامی و غیراسلامی و دانشگاه‌های دنیا که سخنرانی کرده‌اند مواضع ایشان در حوزه فرهنگی همان چیزی بوده که برگرفته از مکتب قران و اهل‌بیت (ع) بوده است.

وی افزود: از سوی دیگر ایشان در مکتب و محضر آیت‌الله بهجت و علامه طباطبایی و بزرگان دیگری بوده‌اند که این نشان‌دهنده چهره تابناک مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی بوده است.  بنابراین من تصور می‌کنم کسی که نسبت به آیت‌الله مصباح یزدی جسارت می‌کند یا انتقاد نابجا می‌کند این از موضع نیست که درصدد بیان یک واقعیت باشد بلکه تصور می‌کنم با لحنی که این توهین و انتقاد نابجا صورت گرفته است این اقدام یک عقده‌گشایی بوده است چراکه آیت‌الله مصباح مواضعش برای همه معلوم و معین است .

آیت الله عالمی گفت: علاوه بر این کتاب‌هایی آیت‌الله مصباح یزدی در حوزه عقاید و اخلاق دارند و سخنرانی‌هایی که ایشان در اماکن مختلف و جاهای گوناگون داشته‌اند همه این‌ها نشان‌دهنده عمق و مستدل بودن ایشان است بنابراین هیچ توهینی به ایشان منطقی و وارد نیست .

وی افزود: در حقیقت ایشان هر جا که لازم بوده است از مسئله ولایت چه ولایت اهل‌بیت (ص) و چه ولایت ولی‌فقیه دفاع غیرتمندانه و جانانه کرده است و با این چهره تابناک حرف‌های بی‌پایه و اساس به ایشان توجیه ندارد و من تصور می‌کنم این مطالب جز عقده‌گشایی نیست و این فرد درگیر با اندیشه و افکار حضرت آیت آل الله مصباح آشنا نبوده است و توهین به ایشان از گناهان بزرگ میدانم که حتماً باید پاسخ داده شود چراکه آیت‌الله مصباح در زمان حیات خود نیز همین کار را می‌کردند و نسبت به کسانی که مورد اهانت و بی‌مهری قرار می‌گرفتند ایشان از حق دفاع می‌کردند و دفاع از حق وظیفه همه ما است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *