اخبار 8 20 آبان 14009:46 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آمادگی‌ها در قطر برای برگزاری نخستین انتخابات پارلمانی در این کشور

آمادگی‌ها در قطر برای برگزاری نخستین انتخابات پارلمانی در این کشور

قطر اتخاذ اصلی‌ترین اقدامات برای برگزاری نخستین انتخابات پارلمانی در این کشور را به اتمام رسانده و امیدوار است با فراهم کردن تمامی مقدمات، شاهد یک تجربه موفق باشد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، خالد بن خلیفه بن عبدالعزیز آل ثانی، نخست وزیر و وزیر کشور قطر دستور تشکیل کمیته نظارتی و کمیته‌های اجرایی مربوط به انتخابات پارلمانی را داده که اختیارات آن مشخص شده است.

وزارت کشور قطر در توئیتی اعلام کرد، این تصمیم در چارچوب آمادگی‌های وزارت کشور برای برگزاری نخستین انتخابات پارلمانی گرفته شده است که اکتبر آتی برگزار می‌شود.

کمیته نظارتی مذکور طی سال جاری میلادی به ریاست ماجد ابراهیم الخلفی، مدیر اداره انتخابات در وزارت کشور و سالم صقر المریخی، مدیر اداره امور قانونی به عنوان معاون رئیس و عضویت روسای کمیته‌های اجرایی آن تشکیل شد.

طبق این تصمیم، کمیته نظارتی موظف به اتخاذ تمامی اقدامات لازم و مناسب برای آمادگی انتخابات پارلمانی از جمله نظارت بر خوب پیش رفتن روند انتخابات و تامین نیازهای لازم برای فعالیت‌های مختلف کمیته‌های اجرایی نشأت گرفته از آن (قضایی، امنیتی، فنی، رسانه‌ای، کمیته امدادرسانی و آمادگی) است.

ماجد ابراهیم الخلیفی، رئیس کمیته نظارتی مربوط به انتخابات پارلمانی تاکید کرد، بر اساس دستورالعمل‌های وزیر کشور، کمیته نظارتی، بلافاصله پس از صدور تصمیم تشکیل آن، وظایف فشرده‌اش را برای بررسی برنامه‌های کاری مورد نیاز با توجه به شرایط آغاز کرد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *