اخبار 10 22 آبان 14007:45 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

با تشکیل وزارت ورزش، در بخش جوانان و ورزش کاری انجام نشد

با تشکیل وزارت ورزش، در بخش جوانان و ورزش کاری انجام نشد

ایسنا/خوزستان نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با تشکیل وزارت ورزش، نه در بخش جوانان برنامه داشتیم و توانستیم کاری انجام دهیم و نه برای ورزش کاری انجام شد.

مجتبی یوسفی در مراسم بدرقه المپیکی ها و پارالمپیکی های خوزستان که امروز (۲۴ تیر) در استانداری برگزار شد، اظهارکرد: انتظار این است که امکانات برای مقدمات ورزش بیشتر فراهم شود که در مجلس نیز این را گفته ایم. برای دولت جدید نیز یکی از نکاتی که پیشنهاد دادیم و با جدیت دنبال آن هستیم، این است که فردی که وزیر ورزش می شود باید تکلیف خود را با ورزش همگانی و زیرساخت‌ها مشخص کند. اگر ورزش همگانی را که پایه و زیرساخت ورزش قهرمانی است نداشته باشیم و باشگاه داری به درستی انجام نشود و توزیع اعتبارات هم به طور صحیح نباشد، کارها به خوبی پیش نمی رود. ما این مهم را در مجلس از وزیر پیشنهادی ورزش با برنامه قابل پایش می خواهیم.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این که متاسفانه با تشکیل وزارت ورزش نه در بخش جوانان برنامه داشتیم و توانستیم کاری انجام دهیم و نه برای ورزش، ادامه داد: افتخار می کنیم خوزستان مهد فوتبال و کشتی کشور است و از قدیم در این رشته ها و وزنه برداری و ورزش بانوان در منطقه حرف برای گفتن داشتیم و وظیفه خودمان می دانیم که حمایت کنیم. البته امسال برای اولین بار از ظرفیت بودجه با کمک استاندار برای ورزش استفاده کردیم. اهتمام استاندار برای کمک به ورزش جدی است و ان شاءالله اهتمام دولت نیز جدی باشد.

نماینده مردم اهواز گفت: در بودجه با تمام کمبودها برای ورزش منابع اعتباری گذاشتیم. یعنی برای اتمام پروژه های ورزشی و توجه به مناطق کم برخوردار برای اولین بار، مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان برای بحث ورزش، اشتغال و جبران برخی کم و کاستی ها در منطقه محروم استان در نظر گرفتیم. ضمن این که در این بخش اختیار را به خود استان دادیم و خدا را شکر هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان به خوزستان اختصاص دادیم. همچنین این اعتبار را که نزدیک به ۱۷ میلیارد تومان است، در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان قرار دادیم. این مبلغ به جز اعتبارات بر اساس ردیف های مشخص برای اداره کل ورزش استان است.

وی در پایان با عذرخواهی بابت کمبودها در ورزش خوزستان، عنوان کرد:  یک تشک کشتی در اختیار هیات خوزستان قرار می دهم.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *