اخبار 10 22 آبان 14007:48 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

سودان: تصویب توافقنامه احداث مرکز دریایی روسیه به زمان نیاز داشته و فشار خارجی وجود ندارد

سودان: تصویب توافقنامه احداث مرکز دریایی روسیه به زمان نیاز داشته و فشار خارجی وجود ندارد

وزیر خارجه سودان امروز (پنج‌شنبه) اظهار کرد که تصویب توافقنامه ویژه احداث یک مرکز تدارکات دریایی روسیه در کشورش طبق قوانین در دست انجام است و زمان خواهد برد.

به گزارش ایسنا، مریم الصادق المهدی، وزیر خارجه سودان امروز در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه مقامات این کشور به زودی توافقنامه ویژه احداث مرکز پشتیبانی از نیروی دریایی روسیه در سودان را تصویب کنند، اظهار کرد: این سند برای بررسی به دولت سودان ارجاع داده شد.

الصادق المهدی گفت: دولت خارطوم در حال بررسی تمامی ابعاد مثبت و منفی احداث مرکز پشتیبانی نیروی دریایی روسیه در دریای سرخ است و امیدوار هستیم که این کار هرچه سریع‌تر انجام شود، ما به روال قانونی کار خود پایبند هستیم و تمامی اینها طبق قوانین ما انجام می‌شوند و البته این کار زمان‌بر است.

وزیر خارجه سودان اینکه سودان در این زمینه تحت هرگونه فشاری از سوی دیگر کشورها همانند آمریکا باشد را تکذیب و تاکید کرد: برای دولت خارطوم این نکته اهمیت دارد که توافق یاد شده در راستای منافع کشور سودان و تمامی مردم آن به عنوان شهروندان باشد.

او در ادامه با اشاره به اهمیت کمک‌های نظامی روسیه و توسعه زیرساخت‌ها و معادن برای سودان گفت: روابط تجاری دو کشور در این زمینه از مدت‌ها قبل و به ویژه از سال ۲۰۱۳ که شرکتی برای فعالیت در حوزه معادن و طلا تاسیس شد، برقرار هستند.

الصادق المهدی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر مذاکرات دو کشور درباره چگونگی توسعه روابط خود در این زمینه به شکلی که شامل حال دیگر معادن نیز شود، و نیز تلاش برای توسعه زیرساخت‌های سودان همانند حمل‌ونقل، راه‌آهن و تولید برق جهت توسعه در دست انجام هستند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *