اخبار 9 22 آبان 14002:20 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

شکایت از نماینده مجلسی که ردصلاحیت شدگان شهر تهران را فاسد دانست

شکایت از نماینده مجلسی که ردصلاحیت شدگان شهر تهران را فاسد دانست

یک عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه عملکرد شورای پنجم بسیار قابل دفاع است گفت: همه ما از تورم، گرانی، مشکلات معیشتی، کمبود شغل، عدم امکان تشکیل خانواده برای جوانان، نبود گاه و بیگاه کالاهای اساسی از جمله دارو، کمبود و قطعی برق و امثال اینها که کم هم نیست و کمر خم می‌کنند رنج می‌کشیم، اما واقعیت آن است که حل هیچ‌یک از موارد برشمرده، در حیطه اختیارات و وظایف شورای شهر یا شهرداری نیست.

 

به گزارش ایسنا، حجت نظری در سیصد و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: امروز که پس از فروشستن غباری که به واسطه رقابت‌های انتخاباتی برخواسته بود به چهارسال گذشته نگاه می‌کنم، لازم می‌دانم یادآوری کنم که دورانی سخت و پرتلاطم را پشت سر گذاشتیم. از اعتراضات دی‌ماه سال ۹۶ تا آنچه که در آبان ماه ۱۳۹۸ و پس از آن در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی رخ داد، شهادت سردار دلها حاج قاسم عزیز، همه و همه رخدادهای اجتماعی تلخ و دردآور بود. شیوع کرونا، تحریم‌های کم سابقه جهانی و پمپاژ یاس و ناامیدی از سوی برخی دشمنان که از قضا با جریانی در داخل نیز هم‌صدا و هم‌گام شده بودند، دست به دست هم دادند تا امید، این بذر هویت همه ما را نابود کنند.

وی افزود: هیچ‌کدام از این اتفاقات که سبب ناراحتی و رنجش مردم ایران و به‌تبع آن تهران شد، در ید اختیارات و وظایف شورای شهر تهران نبود و ما گرچه تلاش کردیم تا در حد وسع و توان خود، مرهمی بر این زخم‌های کاری باشیم، اما افسوس که این زخم‌ها بسی عمیق و نمک‌پاشان بر آن نیز قوی‌تر بودند. همه ما از تورم، گرانی، مشکلات معیشتی، کمبود شغل، عدم امکان تشکیل خانواده برای جوانان، نبود گاه و بیگاه کالاهای اساسی از جمله دارو، کمبود و قطعی برق و امثال اینها که کم هم نیست و کمر خم می‌کنند رنج می‌کشیم، اما واقعیت آن است که حل هیچ‌یک از موارد برشمرده، در حیطه اختیارات و وظایف شورای شهر یا شهرداری نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آن‌چه «فرا رسیدن روز موعود برای کسانی که چهار سال برایش برنامه ریزی کرده اند» خواند، واگذاری شوراها از سوی اصلاح‌طلبان را به روند بررسی صلاحیت ها دانست و گفت: اصولگرایان پیروز میدانی کم‌رقیب شدند.

این عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: گوش‌های‌تان را تیز کنید. بارها و بارها بنده و بسیاری دیگر هشدار دادیم که ناامید کردن مردم از انتخاب‌شان، سنگ‌اندازی در مسیر تحقق اراده‌شان و کم‌اثر نشان دادن رای‌شان، نتیجه‌ای شوم و هولناک درپی خواهد داشت. بارها و بارها گفتیم که ناامید کردن مردم از اصلاح‌طلبان، نه تنها رایی را به سبد آرای اصولگرایان اضافه نخواهد کرد، که از آن خواهد کاست.

وی با اعتقاد به یکدست شدن حاکمیت در همه ارکان از صاحبان قدرت پرسید: چه‌طور می‌خواهید مشکلات را حل کنید. چه‌طور شما که تا دیروز اف.ای.تی.اف و مذاکره را نقشه دشمن و مذموم می‌شمردید، امروز بدون آن‌ها می‌خواهید دولت را اداره و سفره‌های مردم را رنگین کنید؟ اگر بر مسیری که مدعی بودید بروید که اوضاع را از امروز هم سخت‌تر خواهید کرد و مشکلات معیشتی مردم بیشتر می‌شود و نهایتا بزرگ‌ترین بازنده این کارزار، نظام خواهد بود.اگر بر مسیری که مدعی بودید بروید که اوضاع را از امروز هم سخت‌تر خواهید کرد و مشکلات معیشتی مردم بیشتر می‌شود. حافظه جمعی و تاریخی مردم، برخلاف آنچه که عده‌ای دوست دارند ضعیف نیست و اکنون زمان عمل فرارسیده است.

وی مدعی شد: بزرگواران؛ گمان می‌کنم ما آخرین نسلی هستیم که نسبت به آینده کشور و برای حل مشکلات آن هشدار می‌دهیم. باوجود اینکه نسل ما و نسل‌های پیش از ما بر این مشی استوار بوده‌ایم و خواهیم ماند، امیدوارم نسل‌های بعد نیز راهی غیر از هشدار و گفت‌وگو نشناسند.

وی ادامه داد: دوران بزن در رو ها تمام شده و من به همین سیاق، از نماینده مجلسی که در رسانه ملی به دروغ، ردصلاحیت شده‌های شهر تهران را فاسد دانست شکایت خواهم کرد. به‌نظرم انتظاری غیرمنطقی نیست اگر در مورد ردصلاحیت خودم، بخواهم هر سند و مدرکی وجود دارد علنی و توسط هیات نظارت در رسانه‌های رسمی مطرح شود تا اگر به اموال یا ناموس ملت خیانت کردم،‌ رسوا شوم و مردم به عنوان عادل‌ترین قاضی، قضاوتم کنند. این انتظار پایانی ندارد جز دادگاه، که لااقل شاید قاضی مجبورتان کند که سند ارایه کنید! در این روزهای پایانی این دفتر از عمر کاری‌مان، امروز فرصتی برای ارائه گزارش عملکرد از آنچه که در دوره پنجم شورای شهر تهران، ری و تجریش انجام دادیم و معتقدم که بسیار قابل دفاع است، وجود ندارد.

نظری با تاکید بر این که گزارش عملکردها را برای ثبت در تاریخ بازگو می کند ادامه داد: گزارش از عملکردمان را ارائه می‌کنیم و بارها و بارها آن را تکرار می‌کنیم تا گوشی نشنیده باقی نماند. اما درکنار آن، امروز که حاکمیت یک‌دست شده، من و بسیاری از هم‌فکرانم به‌عنوان جزوی از خانواده بزرگ جمهوری اسلامی که حضرت امام(ره) بنیانش را نهاد، خود را در مقام نقد قدرت و مطالبه‌گری آنچه که مردم می‌خواهند قرار می‌دهیم و تلاش خواهیم کرد تا صدایی باشیم برای آنها که همچنان در انتظار روزنه‌ای از امید مانده‌اند. قدرت مردم را دست کم نگیرید که هیچ یک از ما، بدون پشتوانه مردم، هیچ جایگاهی نخواهیم داشت.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *