اخبار 9 22 آبان 14002:56 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

مزیت نسبی اقتصاد زنجان چیست؟

 مزیت نسبی اقتصاد زنجان چیست؟

ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: در بازه زمانی سال‌های ۹۱ تا ۹۷، صنعت اولین مزیت‌ نسبی اقتصاد کشور شناخته شد.

فتح‌الله حقیقی صبح امروز (۲۲ تیرماه) در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان زنجان، اظهار کرد: براساس آمار اعلامی سهم استان از تولید در بازه زمانی سال ۹۰ تا ۹۷، از جایگاه ۲۵ به ۲۸ ارتقاء یافته است و با توجه به اینکه نفت نیز در این محاسبات نقش داشته و زنجان سهمی از تولید نفت ندارد، رشد اتفاق افتاده اهمیت بالایی دارد.

وی با اشاره به نرخ رشد اقتصادی، افزود: میانگین نرخ رشد اقتصادی استان زنجان در بازه زمانی بین سال‌های ۹۱ تا ۹۷، ۲.۱۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری است که قطعا این میزان در سال‌های آتی بیشتر نیز خواهد بود.

این مسئول ادامه داد: با وجود شرایط سختی که در کشور برای حوزه صنعت وجود داشت، حوزه صنعت زنجان شرایط خوبی داشته و مزیت نسبی استان محسوب می‌شود؛ به‌طوری‌که ۱.۳۸ درصد از پایه واحد کشور بالاتر است و با توجه به رشدی که صنعت زنجان پس از سال ۹۷ دارد، با توجه به رشد سرمایه‌گذاری این صنعت، رشد شاخص بیشتر نیز خواهد بود.

استاندار زنجان با اشاره به حوزه فناوری اطلاعات به عنوان دیگر مزیت استان، تصریح کرد: فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان یکی از موضوعات دانش‌بنیان جزو مزیت‌های استان بوده و اقدامات مناسبی در این رابطه در استان انجام شده است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، با اشاره به گزارش ارائه شده در رابطه با عملکرد پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان، یادآور شد: بر سیستمی که در استان تعریف می‌شود علاوه‌بر کاربردی بودن باید کاربران آن آموزش‌های لازم را برای پیاده‌سازی و استفاده از آن داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی به تناوب در رابطه با استفاده از این سامانه گزارش ارائه کنند.

حقیقی در پایان خواستار پیگیری مصوبات جلسه و تعیین‌ تکلیف نقش ادارات در اجرای مصوبات و پیگیری تسهیلات بانکی برای کشاورزان به خصوص حل مشکل کشاورزان خدابنده‌ای، شد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.