اخبار 11 23 آبان 140010:03 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۳۰ واحد مسکونی سهم‌ مددجویان زنجانی از هفته بهزیستی

۳۰ واحد مسکونی سهم‌ مددجویان زنجانی از هفته بهزیستی

ایسنا/زنجان مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: همزمان با هفته بهزیستی امسال، ۳۰ واحد مسکن برای مددجویان تحت پوشش در استان به خانوارهای دارای حداقل دو معلول واگذار شد.

محمد محمدی قیداری شامگاه دیروز (۲۶ تیرماه) در مراسم واگذاری مسکن به مددجویان استان زنجان که از طریق ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور به‌صورت نمادین در خرم‌دره برگزار شد، با توضیح این مطلب که یکی از ارکان توانمندسازی جامعه مددجویان بهزیستی تأمین مسکن است، عنوان کرد: یکی از عمده مشکلات مددجویان و افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی نیز، داشتن مسکن مناسب است که در همین راستا براساس قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور، مددجویان تحت پوشش سازمان برای یک‌بار و در حد یک واحد مسکونی از پرداخت هزینه‌های انشعاباتی و صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری و دهیاری معاف هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۷۰ واحد مسکونی با بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به مددجویان واگذار شد، تصریح کرد: همزمان با هفته بهزیستی امسال هم ۳۰ واحد مسکن برای مددجویان تحت پوشش در استان به خانوارهای حداقل دو معلول افتتاح و واگذار شد که برای احداث این تعداد واحد بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

این‌ مسئول با توضیح این مطلب که گرانی بیش از حد زمین و مسکن برای بسیاری از اقشار تبدیل به رویا شده است که این موضوع در خانواده‌های دارای معلول نمود بیشتری دارد، اضافه کرد: معلولان نیز جزو شهروندان این جامعه محسوب می‌شوند  پس ما وظیفه داریم مایحتاج این اقشار را فراهم کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان، با یادآوری اینکه معلولان نیازمند حمایت دولتی هستند و نباید به فراموشی سپرده شوند، متذکر شد: هر چند  مستمری مددجویان افزایش پیدا کرده است، اما با توجه به این شرایط اقتصادی این افزایش‌ها کفاف زندگی آنان را نمی‌دهد، زیرا برخی از معلولان در کنار معیشت هزینه درمان نیز دارند .

این‌مسئول با توضیح این مطلب که گرانی بیش از حد زمین و مسکن برای بسیاری از اقشار تبدیل به رویا شده است که این موضوع در خانواده‌های دارای معلول نمود بیشتری دارد، اضافه کرد: معلولان نیز جز شهروندان این جامعه محسوب می‌شوند، پس ما وظیفه داریم مایحتاج این اقشار را فراهم کنیم.

محمدی با یادآوری اینکه معلولان نیازمند حمایت دولتی هستند و نباید به فراموشی سپرده شوند، متذکر شد: هر چند مستمری مددجویان افزایش پیدا کرده است، اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود، این افزایش‌ها کفاف زندگی آنان را نمی‌دهد، زیرا برخی از معلولان در کنار معیشت، هزینه درمان نیز دارند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *