اخبار 11 23 آبان 14007:33 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

لزوم آگاهی بخشی های عمومی از علائم سویه های جدید کرونا

لزوم آگاهی بخشی های عمومی از علائم سویه های جدید کرونا

ایسنا/گیلان استاندار گیلان اضافه کرد: با در نظر داشتن آمارهای اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، باید آگاهی بخشی های عمومی از علائم سویه های جدید ویروس، لزوم جدی انگاشتن آن و مراجعه سریع به پزشک استمرار داشته باشد.

ارسلان زارع در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با تسلیت سالروز شهادت امام محمدباقر(ع)، تبریک پیشاپیش عید سعید قربان و نیز هفته بهزیستی و تامین اجتماعی و قدردانی از تلاش‌های فعالان این بخش در همراهی با این ستاد اظهار کرد: امروز در حالی شهرستان های دارای وضعیت قرمز کرونایی گیلان ثابت مانده؛ که با اضافه شدن تالش، بر شمار یکی از شهرستان های دارای وضعیت نارنجی استان افزوده شده است.

وی با یادآوری برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه در پنجشنبه هفته گذشته، به تقویت چشمگیر زیرساخت های درمانی و امکانات بیمارستانی استان طی سال های اخیر به‌ویژه دو سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در دوران شیوع کرونا، هیچ بیماری از دریافت خدمات پزشکی محروم نماند.

استاندار گیلان ادامه داد: قرارداد انجام دو پروژه مهم احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و تکمیل دانشکده پزشکی، اقدام مهم دیگری در استمرار انجام پروژه های عمرانی عرصه سلامت بود و البته پایگاه های اورژانس شهری هم باید اضافه شوند.

زارع، با بیان اینکه رعایت دقیق توصیه های بهداشتی هم وظیفه ای ملی و هم اقدامی لازم برای حفظ سلامت عمومی است، اضافه کرد: لازم است از کادر پرتلاش درمان و مدافعان عرصه سلامت که با جدیتی ستودنی، جلوه های ماندگاری از ایثار و فداکاری را به نمایش گذاشتند نیز مجددا قدردانی کنم.

وی بار دیگر بر ضرورت توجه همگان به اجرای پروتکل های بهداشتی در عرصه فردی و اجتماعی و افزایش سطح مراعات توصیه ها به میانگین کشوری و حتی بالاتر از آن، تاکید کرد و گفت: نظارت جدی تر بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اماکن، اصناف و ادارات مورد انتظار است.

استاندار گیلان ادامه داد: مقررات بهداشتی و مصوبات ستاد ملی کرونا باید در شهرهای قرمز و نارنجی، به طور کامل اجرا و همچنین پایش ها در این زمینه با دقت در دستور کار باشد.

وی یادآور شد: تجربه موفق مقاطع مختلف زمانی طی ۱۷ ماه گذشته نشان می دهد با افزایش آگاهی‌های عمومی از خطرات عادی انگاری و نقش کم توجهی ها به توصیه های بهداشتی در افزایش همه گیری بیماری، توانسته ایم با همکاری خوب شهروندان، بر مشکلات فائق آییم.

زارع، با بیان اینکه برخی موسسه ها همچون بانک ها و مردم بعضی شهرستان های استان از دستورالعمل ها مراعات بیشتری داشته اند، ادامه داد: صداوسیما و کمیته رسانه و فضای مجازی، با تولید محتوا و انتشار آن، هشدارهای لازم را به هم استانی ها اعلام دارند.

استاندار گیلان اضافه کرد: با در نظر داشتن آمارهای اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، باید آگاهی بخشی های عمومی از علائم سویه های جدید ویروس، لزوم جدی انگاشتن آن و مراجعه سریع به پزشک استمرار داشته باشد.

وی همچنین گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا متناسب با وضعیت کرونایی کشور و مناسبت های پیش رو از جمله اعیاد غدیر و قربان و ماه محرم، تصمیماتی اتخاذ کرد از جمله اینکه مصوبات سال گذشته برای برگزاری مراسم مناسبت ها تمدید شد.

زارع به فرمانداران نیز تاکید کرد که همکاری های لازم برای انجام واکسیناسیون گسترده را داشته باشند و گفت: زمان مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان که تا پایان تیرماه بود، یک ماه اضافه و تا پایان مردادماه، تمدید شد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *