اخبار 13 25 آبان 14004:12 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

علیپور: دولت مشکل ساکنین منطقه بافت قدیمی شهر ماکو را رفع کند

علیپور: دولت مشکل ساکنین منطقه بافت قدیمی شهر ماکو را رفع کند

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی از وزیر میراث فرهنگی و گردشگری خواست که مشکل در منطقه بافت قدیمی قرار گرفتن املاک برخی شهروندان را رفع نماید چرا که این مانع از طرف دولت برای مردم ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، محمد علیپور در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از دولت و وزیر کشور برای انتخاب آقای معتمدیان به عنوان استاندار جدید آذربایجان غربی خطاب به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، بیان کرد: کارشناسان میراث فرهنگی بخش اعظمی از شهرهای قدیمی را به عنوان بافت قدیمی اعلام کردند و این مساله مانعی برای ساخت و ساز و فروش املاک ساکنین این مناطق شده است. با توجه به اینکه چنین مانعی از طرف دولت برای مردم ایجاد شده، وزیر مربوطه نسبت به رفع آن اقدام جدی داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: شرکت پشتیبانی دام کشاورزان موظف به خرید تضمینی دام دامداران شده است. هر چند ماکو از بالاترین رتبه در تولید دام کشور برخوردار است و ۷۰ درصد زندگی مردم این منطقه از طریق دامداری است، متاسفانه علی رغم اعلام دولت هیچ خرید تضمینی در حوزه انتخابیه ام انجام نگرفته و در تامین نهاده های دامی نیز اقدام قابل توجهی از طرف دولت و وزارت جهاد کشاورزی صورت نگرفته است.

علیپور در پایان تاکید کرد: از وزیر جهاد کشاورزی می خواهم به این مشکل مردم توجه جدی داشته باشد.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.