اخبار 14 26 آبان 14008:41 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آمریکا مجددا خواستار مداخله رژیم صهیونیستی در بحران سودان شد

آمریکا مجددا خواستار مداخله رژیم صهیونیستی در بحران سودان شد

این بار نماینده آمریکا در سازمان ملل خواستار مداخله رژیم صهیونیستی در بحران شکل گرفته در سودان پس از کودتای نظامی در این کشور شد.

به گزارش ایسنا، شبکه کان رژیم صهیونیستی اعلام کرد؛ لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل که به اراضی اشغالی و کرانه باختری سفر کرده است با بنی گانتس، وزیر جنگ این رژیم دیدار و گفت‌وگو کرد.

طبق گزارش این شبکه، آمریکا، رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار داده است تا در موضوع تشکیل دولت در سودان مداخله کرده و به کودتای نظامی در این کشور پایان دهد.

کان همچنین اعلام کرد: گرینفیلد از مقامات اسرائیل خواست که در بحران سودان مداخله کنند و این دومین درخواست مشابه آمریکا از تل آویو است و پیش از این نیز آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا پیام مشابهی را به مقامات اسرائیل منتقل کرده بود.

در همین حال، اولیویا دالتون، سخنگوی هیئت واشنگتن در سازمان ملل در سخنانی در این باره گفت: گانتس و گرینفیلد درباره اهمیت بازگشت سودان به مرحله انتقالی و رهبری غیرنظامی رایزنی کردند.

وی به جزئیات بیشتر این دیدار اشاره‌ای نکرده است.

این دومین درخواست از این نوع است که آمریکا از اسرائیل دارد.

قبلا آمریکا از اسرائیل خواسته بود نزد رهبران کودتا در سودان به منظور بازگرداندن قدرت به غیرنظامیان میانجی‌گری کند.

طبق گزارش رادیو رژیم صهیونیستی، آمریکا از اسرائیل انتظار دارد از قدرت خود برای تاثیرگذاری بر وقایع سودان استفاده کند زیرا کادر موساد اخیرا قبل و بعد از کودتای نظامی به سودان سفر کردند و با عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان ملاقات داشتند.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *