اخبار 14 26 آبان 14008:20 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

خراسان رضوی قادر به همکاری گسترده در صنعت نساجی با اندونزی است

خراسان رضوی قادر به همکاری گسترده در صنعت نساجی با اندونزی است

ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به جایگاه صنعت پوشاک استان در کشور گفت: در استان ما واحدهای بزرگ نساجی وجود دارد که می‌توانند با تولید الیاف و نخ‌های گوناگون همکاری خوبی با اندونزی داشته باشند.

غلامعلی رخصت در نشستی که امروز ۲۶ آبان ماه با حضور رئیس اتاق ایران، سفیر اندونزی و فعالان اقتصادی استان در ساختمان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد:  خراسان رضوی در صنعت پوشاک کشور جایگاه دوم را دارد. در استان ما واحدهای بزرگ نساجی وجود دارد که می‌توانند با تولید الیاف و نخ‌های گوناگون همکاری خوبی با اندونزی داشته باشند.

وی افزود: میزان مبادلات تجاری میان ایران و اندونزی باید افزایش یابد. چنانچه تفاهم‌نامه‌ای در زمینه توسعه روابط تجاری میان ایران و اندونزی برقرار شود، شاهد مبادلاتی با حجم بیش از ۲ میلیارد دلار خواهیم بود. تنها مانع توسعه تجارت میان ایران و اندونزی تحریم‌های ایالت متحده آمریکاست که اجازه نمی‌دهد تجارت موثری با اندونزی داشته باشیم. چنانچه سفیرمحترم اندونزی  برای توسعه تجارت و عبور از این مشکل، شرکت‌های ایرانی را  تشویق به همکاری با اندونزی کند، شاهد رویدادهای مطلوبی در این زمینه خواهیم بود.

در ادامه این نشست جواد خزاعی، سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۵ درصد از جمعیت جهان در ایران و اندونزی زندگی می‌کنند. به همین دلیل حوزه صنعت و تجارتشان نیز باید همکاری گسترده‌ای داشته باشد. علاوه بر مبادلات تجاری در حوزه صنعت و کشاورزی، یکی از مهم‌ترین مباحث سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی خراسان رضوی مرتبط به ماشین‌آلات موادمعدنی است. همچنین سرمایه‌گذاری در حوزه IT و لوازم خانگی نیز از جمله علاقهمندی‌های سرمایه‌گذاران در این استان است.

خراسان رضوی قادر به همکاری گسترده در صنعت نساجی با اندونزی است

وی ادامه داد: همچنین خراسان رضوی در خصوص انرژی‌های نو و پنل‌های خورشیدی نیز پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری دارد. مشهد به عنوان قطب گردشگری و زیارتی ایران سالانه بیش از ۲۵ میلیون توریست می‌پذیرد که این مسئله نیز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های خراسان رضوی است.

در ادامه محمدرضا توکلی‌زاده، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان رضوی نیز بیان کرد: باور داریم که امکانات گسترش تجارت و تبادلات تجاری دو کشور با توجه به تعاملات خوب دو طرف وجود دارد. توانایی اندونزی بسیار فراتر از تولیدات کشاورزی است و این کشور در ابعاد مختلف رشد اقتصادی چشمگیری داشته است. امیدواریم روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور در تمامی زمینه‌ها خصوصا انرژی و بازاریابی توسعه یابد و در کلیه ابعاد موجب پیشرفت اقتصادی یکدیگر باشیم. تجار بزرگ و مقتدری در اندونزی با توانایی‌های بالقوه‌ای مشغول تجارت و بازاریابی هستند. اگر ما نیز بتوانیم از توانایی آن‌ها برای محصولات ایران استفاده کنیم شاهد رویدادهای مطلوبی در این زمینه خواهیم بود.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *