اخبار 15 27 آبان 14007:29 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

جزییات اختصاص فضای نمایشگاه تهران به بهبودیافتگان کرونا

جزییات اختصاص فضای نمایشگاه تهران به بهبودیافتگان کرونا

مدیرعامل شرکت بین المللی نمایشگاه‌های ایران جزییات اختصاص بخشی از فضای نمایشگاه بین المللی تهران برای بهبودیافتگان از کرونا را تشریح کرد.

بهمن حسین زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ما در شرکت نمایشگاه‌ها بر اساس رسالت و وظیفه اجتماعی که داریم از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور ابراز آمادگی کردیم که در صورت نیاز، بخشی از فضای نمایشگاهی کشور، به مقابله با این ویروس اختصاص یابد و در این زمینه دستگاه‌های مجری هر نیازی که داشتند در اختیارشان باشد.

وی با بیان اینکه این اعلام آمادگی از روزهای پیش از سال ۹۹ اعلام شده بود، بیان کرد: در حال حاضر دو سالن در نمایشگاه بین المللی تهران برای نقاهت گاه بهبود یافتگان از کرونا اختصاص یافته است. این سالن‌ها مسیری مجزا از دیگر سالن‌ها دارند و تلاش شده فضای آن‌ها متناسب با شرایط مورد نیاز این افراد باشد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ها ادامه داد: در حال حاضر دو هزار تخت در این سالن‌ها قرار گرفته و مقدماتی مانند ایزوله کردن محیط، تنظیم دما و فشار هوا در آنها صورت گرفته است.

به گفته حسین زاده، در صورت نیاز، این آمادگی وجود دارد که تعداد تخت‌های فعال در نمایشگاه به سه هزار تخت نیز افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: هرچند این امیدواری وجود دارد که با پیگیری مسئولان و همراهی مردم، شیوع این ویروس کاهش یابد اما ما اعلام آمادگی کرده‌ایم که چه در تهران و چه در دیگر شهرهای کشور، از ظرفیت نمایشگاه‌ها برای مقابله با این ویروس استفاده شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، کلیه مبتلایان به ویروس کرونا که موفق به شکست این ویروس می‌شوند، نیاز دارند که همچنان به مدت ۱۴ روز در فضایی جدای از جامعه و افراد خانواده نگهداری شوند که به این منظور نقاهت‌گاه‌هایی در سراسر کشور، در نظر گرفته شده است.

جدیدترین آمارهای ارائه شده نشان می‌دهد که ۹۶۲۵ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *