اخبار 15 27 آبان 14007:12 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

محدودیت‌های بیشتر در هفته دوم تعطیلات نوروزی اعمال می‌شود

محدودیت‌های بیشتر در هفته دوم تعطیلات نوروزی اعمال می‌شود

ایسنا/خراسان جنوبی معتمدیان از اعمال محدودیت‌های ویژه در سطح کشور همزمان با موج دوم تعطیلات نوروزی خبر داد.

محمدصادق معتمدیان، امروز چهارشنبه ۶ فروردین در ستاد مدیریت کرونای استان اظهار کرد: محدودیت‌ها در سطح کشور و به صورت ملی اعمال خواهد شد.

وی با تشکر از افرادی که توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و برای پیشگیری از ابتلای به بیماری در خانه مانده‌اند، خاطرنشان کرد: اعمال این محدودیت‌ها به جهت بی مبالاتی و عدم توجه درصد اندکی از افراد جامعه است که توصیه‌های بهداشتی را جدی نگرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: این دسته افراد با عدم رعایت نکات ایمنی لازم و به مسافرت رفتن، حقوق گروهی که تابع قانون بودند و حتی کادر درمانی که شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند را پایمال کرده‌اند.

معتمدیان تصریح کرد: بنا به مصوبه هیئت دولت، مدیران دستگاه‌ها باید برای پاسخگویی به نیاز مراجعین، حضور یک سوم نیروها را در قالب شیفت سازماندهی کنند.

وی با بیان اینکه دو سوم دیگر نیروها نیز می‌توانند با استفاده از مرخصی در محیط اداری حاضر نشوند، یادآور شد: این کاهش آمار کارکنان در دستگاه‌های اجرایی، قطعاً تأثیر خوبی در میزان ترددها خواهد داشت.

استاندار خراسان جنوبی از راه‌اندازی 11 نقاهتگاه در 11 شهرستان استان گفت و اظهار کرد: با کمک فرمانداران، دانشگاه علوم پزشکی، سپاه پاسداران و سایر ارگان‌های مربوطه 141 تخت در فضایی مناسب تعبیه و سازماندهی شده تا در شرایط خاص مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

معتمدیان با اشاره به مطالبه مردمی درخصوص انسداد ورودی و خروجی‌های استان برای کاهش ترددها، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا 13 استان مکلف به کنترل خروجی‌های خود بودند.

وی با تأکید بر اینکه خراسان‌جنوبی در شمار این استان‌ها لحاظ نشده بود، گفت: به جهت پاسخ به مطالبه مردم و رفع این دغدغه از جامعه، 9 نقطه اصلی در ورودی و خروجی‌های استان تعیین شد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: با استقرار تیم‌های مشترک هلال‌احمر، نیروی انتظامی، راهداری و برخی دیگر از ارگان‌ها در این 9 ایستگاه، ضمن اعمال محدودیت برای ورود مسافران به داخل شهرهای استان، برای تمامی افراد، معاینات اولیه کنترل سلامت، همواره انجام می‌شود.

معتمدیان از تلاش استان برای رفع نیازهای بهداشتی گفت و بر تأمین تجهیزات و نیازمندی‌های درمانی بیمارستان‌های سطح استان به جهت پاسخگویی مطلوب تر به مراجعین، تأکید کرد.

وی از تلاش همه دستگاه‌ها در کلان کشور و در استان برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی گفت و خاطرنشان کرد: با وجود همه محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها، از کشورهای بسیار موفق در بحث تأمین نیازهای عمومی مردم بوده‌ایم و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در مقابل همه سختی‌هایی که تحمل می‌شود، از مردم فهیم کشور و بالطبع استان انتظار می‌رود در رعایت مسائل‌ بهداشتی دقت لازم را داشته باشند، یادآور شد: با توجه به شرایط موجود دنیا، همچنان در خانه ماندن اصلی‌ترین توصیه ما به مردم است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *