اخبار 15 27 آبان 14002:55 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

مدیران قزوین از تصمیم‌گیری برای موضوعات استان هراس دارند

مدیران قزوین از تصمیم‌گیری برای موضوعات استان هراس دارند

ایسنا/قزوین استاندار قزوین گفت: مدیران باید به خطرپذیری توجه داشته و از رفتارهای کلیشه‌ای به دور باشند طبق رصد انجام شده در هفته اخیر مشاهده کردیم که مدیران استان از تصمیم‌گیری هراس دارند و به خاطر آن بسیاری از موضوعات استان قفل مانده است.

محمد مهدی اعلایی در جلسه شورای اداری استان قزوین که امروز ۲۷ آبان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) با درایت و هوشمندی بسیج را تشکیل دادند. توجه به مردم و سپردن کارها به ملت و صیانت از انقلاب از دستاوردهای بسیج بوده است. فراموش نکنیم که تداوم نقش‌آفرینی بسیج در سیر چهل ساله انقلاب یکی از عوامل موثر در قوت ریشه‌های نظام بوده است.

وی با تأکید بر فرهنگ ایثار اضافه کرد: ایثارگری به معنای ترجیح منافع ملی به منافع شخصی است و باید این روحیه را در جامعه تقویت کنیم چون یکی از دلایل موفقیت ما بوده است. دشمن در حال ضربه زدن از طریق کمرنگ کردن فرهنگ ایثار است و اکنون کسانی که تریبون دارند باید به بازآفرینی روحیه ایثار در جامعه کمک کنند تا مردم منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دهند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: باید تلاش بیشتری داشته باشیم تا جبران عقب‌ماندگی‌ها صورت گیرد دولت با شعارهای بسیجی در رأس امور قرار گرفته است و باید مختصات جامعه آرمانی بسیجی در مدیران این دولت تبلور پیدا کند، در استان قزوین نیز تلاش خواهیم کرد در این مسیر حرکت کنیم.

وی گفت: مردم باید رفتارهای بسیجی‌وار مدیران که برخاسته از بیانیه گام دوم انقلاب است را مشاهده کنند؛ البته در این مسیر حمایت بزرگان استان و مردم را نیاز داریم.

اعلایی تصریح کرد: مدیران باید به خطرپذیری توجه داشته و از رفتارهای کلیشه‌ای به دور باشند طبق رصد انجام شده در هفته اخیر مشاهده کردیم که مدیران استان از تصمیم گرفتن هراس دارند و به خاطر آن بسیاری از موضوعات استان قفل مانده است؛ در حال حاضر توجه به حوزه زیرساختی، اقتصادی و افزایش بهره‌وری در عرصه‌های مدیریتی مورد تأکید است.

غرق شدن در مشکلات در صورت عدم برنامه‌ریزی

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب به دولت دوازدهم ۱۲ تأکید داشتند که در صورت عمل به آن می‌توانست راهگشا باشند مدیران استان باید به این ۱۲ اصل توجه داشته باشند؛ از جمله این تأکیدات می‌توانیم به روحیه جهادی و تلاش مضاعف، همکاری با سایر نهادها به‌صورت تیمی، تحمل مخالفان و استقبال از نقدها، ارتباط نزدیک با مردم و درک واقعیات، تقویت روحیه مردمی و کمک به حرکت‌های خودجوش مردمی، کارآمدی، انقلابی بودن، جهادی بودن، پیگیری و نظارت بر زیر مجموعه، توجه به مطالعات علمی، داشتن روحیه خطر پذیری در کارها و تمرکز بر اولویت‌های اصلی اشاره کنیم. باید در استان اولویت‌بندی داشته باشیم در غیر این‌صورت در مشکلات غرق خواهیم شد.

استاندار قزوین بیان کرد: مدیران باید به پیرامون خود نگاه کرده و با خطرپذیری و ریسک عاقلانه راهگشایی کنند همان‌گونه که فرماندهان در جنگ اینگونه عمل کردند. در شرایط امروز هنوز جوانانی وجود دارند که می‌توانند مانند فرماندهان جوان دوران جنگ در آسمان انقلاب بدرخشند حتماً نیاز به استخدام آنان در دستگاه‌های اجرایی نیست و مسئولان می‌توانند کار ها را به آنان سپرده و از آن‌ها مشورت بگیرند. باید بستر را فراهم کنیم تا امثال شهید مهدی زین‌الدین‌ها رشد کنند.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *