اخبار 15 27 آبان 14007:33 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

مسدود شدن ۱۴۰ راه روستایی و خسارت ۶۰۰ میلیاردی سیل

مسدود شدن ۱۴۰ راه روستایی و خسارت ۶۰۰ میلیاردی سیل

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مسدود شدن ۱۴۰ راه روستایی در کشور و خسارت ۶۰۰ میلیارد تومانی سیل به سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان (جنوب کرمان) خبر داد.

به گزارش ایسنا طی دو روز گذشته بارش شدید باران و سیل خسارات بسیاری در کشور و استان های مختلف به بار آورد و باعث شد که به گفته رضا اکبری، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ۱۴۰ راه روستایی در کشور مسدود شود و خسارت حدود ۶۰۰ میلیارد تومانی تنها به سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان وارد شود.

وی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس آخرین وضعیت گزارش شده ۱۷ راه روستایی در استان هرمزگان به دلیل وقوع سیل مسدود شده که ۷۸ روستا را تحت تأثیر قرار داده است. که منتظریم با پایین آمدن سطح آب این راه ها را باز کنیم به عنوان مثال رودخانه جگین در این استان اگر فروکش کند می توانیم به سرعت با راه اندازی پل موقت که قبلاً احداث کرده بودیم راه ۴۰ روستا را باز کنیم.

اکبری افزود: در جنوب کرمان تنها در راه فردی مسدود شده است و در سیستان و بلوچستان ۱۲۰ راه روستایی مسدود دادیم که تا امشب ۷۰ راه روستایی باز می شوند و ۵۰ راه دیگر نیز پس از پایین آمدن سطح آب بازگشایی خواهند شد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وی با بیان اینکه ۱۸۲ اکیپ بازسازی سیل در کشور فعال هستند، گفت: سیل در بسیاری از استان‌های کشور از جمله بوشهر خراسان زنجان سمنان فارس و غیره آسیب‌هایی را به دنبال داشته است که البته این استانها هنوز گزارش خسارت های خود را به صورت رسمی اعلام نکردند اما برآورد اولیه که بر اساس تجمیع استان های سیستان و بلوچستان هرمزگان و کرمان از خسارت سیل امسال به دست ما رسیده حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *