اخبار 15 27 آبان 14002:57 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۵ پژوهشگر علوم پایه کشور معرفی شدند/اعطای حمایت‌های تشویقی به طرح‌های برتر پژوهشی

 ۵ پژوهشگر علوم پایه کشور معرفی شدند/اعطای حمایت‌های تشویقی به طرح‌های برتر پژوهشی

فرهنگستان علوم به مناسبت گرامیداشت ابوریحان بیرونی از ۵ نفر پژوهشگران جوان برجسته علوم پایه کشور تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا، این پژوهشگران، که از نخبگان جوان و برندگان جایزه ابوریحان بیرونی فرهنگستان علوم هستند ؛ در مراسمی که امروز به شکل حضوری و مجازی برگزار شد، با حضور دکتر داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم، دکتر علی اکبر صالحی قائم مقام فرهنگستان، پروفسور ثبوتی و تعدادی از اساتید، تقدیر شدند.

بر این اساس “دکتر صادق باباشاه”، پژوهشگر جوان برجسته شاخه زیست شناسی  از دانشگاه تربیت مدرس، “دکتر عطاء الله ندیری” در شاخه زمین شناسی از دانشگاه تبریز، “دکتر محمود نصرالله زاده بانی” در شاخه شیمی از دانشگاه قم ، “دکتر میر ابوالحسنی واعظی” پژوهشگر جوان شاخه فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف و “دکتر سید محمد هادی هدایت‌زاده رضوی” در شاخه ریاضی از پژوهشکده ریاضی بنیادی پژوهشگاه دانش‌های ریاضی باعنوان ۵ پژوهشگر برجسته شاخه علوم پایه ایران از سوی فرهنگستان علوم معرفی شدند.

در این مراسم عنوان شد که حمایت هایی از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران که به زودی فعالیت خود را به عنوان بنیاد علمی ایران آغاز می‌کند، از این برگزیدگان انجام خواهد شد. در این راستا سال گذشته اولین مبالغ گرنت حمایت این صندوق به دو نفر از برندگان فرهنگستان علوم در شاخه علوم پایه داده شد و امسال نیز برندگان این فرهنگستان می‌توانند پروپوزالی از فعالیت‌های دو ساله علمی خود را تهیه و برای دریافت گرنت به صندوق ارسال کنند.

همچنین میزان حمایت از پژوهشگران از سوی بنیاد علمی ایران بستگی به مبنای پروپوزال این پژوهشگران دارد. اما به طورکلی مبلغ هر گرنت ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود که عنوان شد مبالغ حمایت‌ها در سالهای آینده افزایش خواهد یافت.

همچنین برندگان و پژوهشگران فرهنگستان علوم که سالهای گذشته عنوان عناوینی را کرده کرده‌اند نیز می‌توانند از گرنت های حمایتی بنیاد علمی ایران استفاده کنند.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *