اخبار 16 28 آبان 14008:31 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ترخیص ۷ هزار بیمار کرونایی در گیلان/ خطر موج دوم اپیدمی

ترخیص ۷ هزار بیمار کرونایی در گیلان/ خطر موج دوم اپیدمی

ایسنا/گیلان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ترخیصی های کرونایی گیلان به حدود ۷۰۰۰ نفر رسیده است، گفت: موج دوم اپیدمی کرونا کماکان مردم را تهدید می کند.

دکتر محمدرضا نقی پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت اپیدمی کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه شرایط امیدوارکننده ای داریم و ترخیصی های کرونایی گیلان به حدود ۷۰۰۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان های استان نسبت به هفته های گذشته کاهش یافته است، افزود: از موج سنگین بیماری کرونا در گیلان با ایثار پرسنل بهداشت و درمان و همکاری مردم عبور کردیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بیم ها و امیدهای کرونایی در استان، یادآور شد: امید ما این است که بیماری را تحت کنترل کامل داریم، اما بیمناک هستیم، زیرا موج دوم اپیدمی کرونا کماکان مردم را تهدید می کند.

نقی پور، خواستار تداوم رعایت نکات بهداشتی و استفاده از لوازم حفاظت شخصی توسط مردم شد و خاطرنشان کرد: ۸۷ درصد از جمعیت گیلان غربالگری کرونا شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۰ هزار نفر از هم استانی ها هنوز غربالگری کرونا نشده اند، اضافه کرد: این افراد هرچه سریع تر به نزدیک ترین مرکز بهداشت محله خود مراجعه کنند و یا وضعیت خودشان را در سامانه سلامت به ثبت برسانند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *