اخبار 17 29 آبان 14003:53 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

چرا نباید ماسک را کنار بگذاریم؟

چرا نباید ماسک را کنار بگذاریم؟

ایسنا/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان در پاسخ به این سوال که «می توانیم ماسک را کنار بگذاریم؟»، تصریح کرد: برای ایجاد ایمنی در برابر کرونا به ویژه ویروس های جهش یافته باید ۸۵ درصد جامعه هدف هر دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند.

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۵۳ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۱۰ بیمار نیازمند مراقبت های ویژه بودند.

وی تعداد کل بستری های کرونایی گیلان را ۲۷۰ نفر دانست و افزود: ۶۸ بیمار در بخش آی.سی.یو بستری هستند و ۶۱ بیمار بدحال داریم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در پاسخ به این سوال که «می توانیم ماسک را کنار بگذاریم؟»، تصریح کرد: برای ایجاد ایمنی در برابر کرونا به ویژه ویروس های جهش یافته باید ۸۵ درصد جامعه هدف هر دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند. یعنی هرچقدر پوشش واکسن بیشتر باشد، اطمینان بیشتری داریم.

مهرابیان، با بیان اینکه ۹۰.۴ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال گیلان نوبن اول واکسن خود را دریافت کرده اند، گفت: همچنین ۷۵.۱ درصد این جمعیت موفق به تزریق هر دو دوز واکسن کرونا شدند.

وی از افرادی که واکسن خود را دریافت نکردند خواست هرچه سریع تر نسبت به تزریق اقدام کنند و یادآور شد: افرادی که نوبت دوم واکسن آنان فرارسیده نیز حتما باید هر دو دوز را دریافت کنند تا ایمنی در نان ایجاد شود.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، مهمترین راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و اضافه کرد: در کنار واکسیناسیون باید ماسک زدن را جدی بگیریم تا پوشش حداکثری واکسن ایجاد شود.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *