اخبار 18 30 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تردد در محورهای لرستان ۵۲ درصد کاهش یافت/ ۱۳ فروردین در خانه بمانید

تردد در محورهای لرستان ۵۲ درصد کاهش یافت/ ۱۳ فروردین در خانه بمانید

ایسنا/لرستان مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: آمار تردد روزانه یازدهم فروردین ۹۹ در محورهای مواصلاتی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲.۶ درصد کاهش یافت.

عباس شرفی اظهار کرد: در یازدهم فروردین ۹۹ تعداد ۱۶۶ هزار و ۲۹۸ وسیله نقلیه در محورهای استان تردد داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با ۲۱۶ هزار و ۹۴۵ وسیله نقلیه، ۵۲.۶ درصد کاهش دارد.

وی تصریح کرد: سهم وسایل نقلیه سنگین از این میزان تردد ۲۴.۴۹ درصد و ساعت اوج تردد بین ۱۸ تا ۱۹ بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه سرعت متوسط در محورهای مجهز به ترددشمار استان در این روز ۷۳.۷ کیلومتر بر ساعت بوده است، خاطرنشان کرد: آمار وسایل نقلیه ورودی به استان در روز یازدهم فروردین امسال، ۱۹ هزار و ۳۳۶ دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۳۳ هزار و ۶۱۷ وسیله نقلیه، ۴۲ درصد کاهش دارد.

شرفی اضافه کرد: آمار وسایل نقلیه خروجی از استان نیز با ۳۵ درصد کاهش نسبت به سال قبل مواجه شده به‌طوری‌که از ۳۰ هزار و ۶۷۳ وسیله نقلیه در سال ۹۸ به ۱۹ هزار و ۹۴۴ وسیله نقلیه در یازدهم فروردین امسال کاهش یافته است.

وی بیان کرد: در ۱۵ روز تعطیلات نوروزی، تردد دو میلیون و ۷۵۶ هزار و ۱۹۱ وسیله نقلیه در محورهای استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با پنج میلیون و ۸۱۵ هزار و ۸۲ وسیله نقلیه، ۵۲.۶۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان به مردم توصیه کرد با ماندن در خانه در سیزدهمین روز تعطیلات نوروزی به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *