اخبار 18 30 آبان 14008:34 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تعطیلی کامل ناوگان حمل و نقل برون شهری کرمانشاه در “سیزده بدر”

تعطیلی کامل ناوگان حمل و نقل برون شهری کرمانشاه در "سیزده بدر"

ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری کرمانشاه، گفت: برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا روز ۱۳ فروردین تمام ناوگان حمل و نقل مسافربری ازجمله اتوبوس، تاکسی‌های برون شهری و مینی بوس‌ها تعطیل است و تنها هفت درصد اتوبوس ها ساعت 20 شب به مقصد تهران اجازه فعالیت دارند.

افشار عبدی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و لزوم پیشگیری از آن گفت: بر همین اساس پایانه های مسافربری شهرداری کرمانشاه پذیرش هرگونه مسافر از خارج استان را لغو کرده و در حال حاضر تمام سرویس های مسافری به دیگر نقاط کشور نیز تا ۲۰ فروردین تعطیل است.

این مسئول افزود: برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا روز ۱۳ فروردین نیز تمام ناوگان حمل و نقل مسافربری ازجمله اتوبوس، تاکسی‌های برون شهری و مینی بوس‌ها تعطیل می‌باشد و تنها هفت درصد اتوبوس ها ساعت 20 شب به مقصد تهران اجازه فعالیت دارند.

وی ادامه داد: براساس تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا همچنین تا ۲۰ فروردین هیچگونه پذیرش یا خروج مسافر (به غیر از تهران)، از ناوگان حمل و نقل مسافربری پایانه شهیدکاویانی کرمانشاه نداریم.

عبدی ادامه داد: با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل و انجمن شرکت های مسافربری استان در حال حاضر روزانه سه مرتبه محوطه پایانه های مسافربری ضد عفونی می‌شود.

وی افزود: همچنین در راستای مبارزه با این بیماری، ضدعفونی وسایط حمل و نقل عمومی در پایان و قبل از هر سفر کرمانشاه-تهران و بلعکس انجام می‌گیرد و زباله‌های طول سفر نیز طی مراحل کاملا بهداشتی جمع‌آوری و بعد از گندزدایی جهت تحویل به سازمان پسماند آماده می‌شود.

وی افزود: بلافاصله بعد از اعلام شیوع ویروس کرونا، با همکاری سازمان هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایستگاه سلامت جهت پایش و تست‌های اولیه تب سنجی در ترمینال‌ها نیز راه اندازی شده است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *