اخبار 20 2 آذر 14003:17 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

روسیه نگران نفوذ “تروریست‌ها” از افغانستان است

روسیه نگران نفوذ "تروریست‌ها" از افغانستان است

معاون دبیر شورای امنیت روسیه گفت، تروریست‌ها می‌توانند از افغانستان به کشورهای آسیای میانه نفود کرده و سپس از طریق مرز قزاقستان، وارد روسیه شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکساندر گربنکین، معاون دبیر شورای امنیت روسیه در گفت‌وگو با روزنامه دولتی “روسیسکایا گازتا” گفت، از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، مسکو شرایط این کشور را با دقت تحت نظر دارد.

او گفت: این خطر وجود دارد که اعضای گروه‌های تروریستی بین‌المللی و سازمان‌های افراط‌گرا و همچنین تجهیزات مورد نیاز در تخریب و اقدامات تروریستی، به روسیه نفوذ کنند. این، نتیجه افزایش کانون‌های نظامی و بی‌ثباتی سیاسی در مرزهای ماست.

گربنکین در ادامه خاطرنشان کرد که با توجه به بحران‌های سیاسی و اقتصادی در منطقه، احتمال بهبود این شرایط کم است و مسکو پیش‌بینی می‌کند که قاچاق مواد مخدر و تسلیحات و مهاجرت کنترل نشده پناهجویان، که تروریست‌ها هم در میان‌ آن‌ها مخفی شده‌اند، افزایش یابد.

وی افزود: شبه‌نظامیان و تروریست‌ها می‌توانند از افغانستان به کشورهای آسیای میانه نفوذ کرده و از آنجا، از طریق مرز قزاقستان، وارد روسیه شوند. این مسئله در نشست اخیر سالانه دبیران شورای امنیت اعضای “اتحادیه کشورهای مستقل همسود” (CIS) در دستور کار قرار داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *