اخبار 20 2 آذر 14003:18 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کمک به بهبود وضعیت تشخیصی درمانی با تاسیس آزمایشگاه جهاد دانشگاهی قاین

کمک به بهبود وضعیت تشخیصی درمانی با تاسیس آزمایشگاه جهاد دانشگاهی قاین

ایسنا/خراسان جنوبی مدیر مرکز خدمات تخصصی آزمایشگاه تشخیص پزشکی و مسئول آموزشی جهاددانشگاهی مرکز قائنات از کمک به بهبود وضعیت تشخیصی درمانی با تاسیس آزمایشگاه جهاد دانشگاهی قاین خبر داد.

مرضیه امینی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پروژه آزمایشگاه جهاد دانشگاهی در دی ماه 98 به دلیل کمبود آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و براساس درخواست و پیگیری مسئولین در سطح شهرستان با توجه به جمعیت قابل توجه شهرستان قائنات و زیرکوه، با همراهی دفتر مرکزی جهاددانشگاهی کشور، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، خیرین حوزه سلامت و پشتیبانی مسئولین شهرستان آغاز شد.

وی افزود: مکان این آزمایشگاه توسط خیرین و دلسوزان حوزه سلامت تخصیص یافت و متناسب با نیاز بهسازی شد.  بیش از پنج میلیارد تومان تجهیزات برای آزمایشگاه خریداری شد که نماینده شهرستان قائنات، سازمان برنامه و بودجه، خیرین و جهاددانشگاهی نقشی کلیدی در تامین این اعتبار داشتند. لازم است از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بویژه آقای دکتر نوبخت در تخصیص بخشی از اعتبار مورد نیاز تشکر و قدردانی کنم.

مدیر مرکز خدمات تخصصی آزمایشگاه تشخیص پزشکی جهاددانشگاهی مرکز قائنات بیان کرد: در آزمایشگاه جهاد دانشگاهی قاین طی بررسی‌ نیازهای شهرستان، آزمایش‌های موردنیاز مردم از جمله هماتولوژی، هورمون، غربالگری و … صورت می‌گیرد و از طرفی با توجه به شناسایی محرومیت منطقه تصمیم عقد قرارداد با اکثر بیمه‌ها به منظور کاهش هزینه‌ها اخذ شد.

امینی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی نهادی علمی پژوهشی است که اعتبار خود را از شهروندان می‌گیرد و با این نگاه که مرکز جهاد دانشگاهی با مردم و برای مردم است آماده خدمات بیشتر پزشکی در حوزه‌های مختلف با همکاری پژوهشگاه رویان،پژوهشگاه ابن سینا و جهاددانشگاهی خراسان رضوی هستیم.

وی یادآور شد: با تلاش برای توسعه خدمات، در آینده‌ای نزدیک شاهد خدمات‌گسترده پزشکی با توان جهاددانشگاهی کشور خواهیم بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *