اخبار 21 3 آذر 14008:09 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

مراجعات حضوری به سازمان ثبت اسناد و املاک حذف می‌شوند

مراجعات حضوری به سازمان ثبت اسناد و املاک حذف می‌شوند

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تهیه سند تحول دیجیتال در سازمان ثبت اسناد، از حرکت به سمت الکترونیکی شدن کامل امور و حذف مراجعات حضوری خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست با مدیران ستادی و استانی و واحدهای ثبتی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته علی‌الخصوص در حوزه‌های کاداستر و اجرای اسناد، تصریح کرد: در دوران تحول و تعالی باید متفاوت از سنوات گذشته اقدام کرد.

وی با تاکید بر اجرای سند تحول قضایی و انجام ماموریت‌های پیش‌بینی شده برای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: بحث کاداستر در سند تحول قضایی و در گام دوم اتقلاب جز اولویت‌ها است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خطاب به مدیران ستادی و استانی تاکید کرد که با اقدامات جهادی و تلاش شبانه‌روزی ماموریت‌های محوله را به انجام برسانند و گزارش‌های ماهانه را ارسال کنند.

وی اجرای اسناد بالادستی از جمله سند تحول قضایی و تشکیل شورای تحول در ستاد و استان‌ها، مبارزه قاطع با فساد، انجام بازرسی‌های میدانی و توجه به برنامه محوری و تعیین بازه زمانی برای انجام امور را به عنوان برخی راهبردهای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دوران تحول و تعالی مورد توجه قرار داد.

بابایی تاکید کرد که استان‌ها برنامه های عملیاتی سال ۱۴۰۱ را تدوین و به سازمان ثبت اسناد ارسال کنند تا در شورای تحول بررسی شود.

معاون رئیس قوه قضاییه پیرامون اجرای اسناد رسمی، بر تعیین تکلیف پرونده‌های مانده تاکید کرد و گفت: مدیران استانی و ستادی پالایش پرونده‌های اجرا را در دستور کار قرار دهند تا پس از احصا نسبت به برنامه‌ریزی برای تعیین تکلیف آن اقدام شود.

وی یکی از اولویت های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را هوشمندسازی اعلام و تاکید کرد که پیشنهاد مطرح شده در این زمینه به سازمان ارسال شود؛ چراکه سازمان به ایده‌های جدید نیاز دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تهیه سند تحول دیجیتال در سازمان ثبت اسناد، از حرکت به سمت الکترونیکی شدن کامل امور و حذف مراجعات حضوری خبر داد.

بابایی با اشاره به مبارزه قاطع با فساد و تاکید بر موضوع پیشگیری از تخلف با نظارت و اقدامات پیشگیرانه توجه به معیشت و رفاه کارکنان و تقدیر از کارکنان ساعی را از برنامه‌های دیگر سازمان دانست.

وی خطاب به رئیس مرکز مالکیت معنوی و ادارات استانی پیرامون بهبود فضای کسب و کار و استفاده از ظرفیت های موجود و ثبت سریع و سهل شرکت با رعایت موازین قانونی، دستوراتی صادر کرد و بر نظارت بر دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.

بابایی در پایان از تشکیل کارگروهی برای آسیب شناسی اقدامات صورت گرفته در حوزه کاداستر خبر داد.

در پایان این نشست مدیران ستادی و استانی و واحدهای ثبتی استان‌ها که به صورت ویدئوکنفرانس در جلسه حضور داشتند، به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *