اخبار 23 5 آذر 14009:01 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ثبت‌نام 1076 داوطلب برای انتخابات شوراها در کرمانشاه/ احتمال افزایش آمار ثبت‌نام کنندگان

ثبت‌نام 1076 داوطلب برای انتخابات شوراها در کرمانشاه/ احتمال افزایش آمار ثبت‌نام کنندگان

ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه با اشاره به ثبت نام نهایی ۱۰۷۶ دواطلب شرکت در انتخابات شوراهای شهر در سطح استان، گفت: حدود ۶۰ نفر دیگر نیز در فرصت قانونی ثبت نام کرده و در انتظار تایید فرمانداران هستند که در صورت تکمیل مدارک به آمار ثبت نام نهایی اضافه می‌شوند.

جلیل بالایی اظهار کرد: بیشترین آمار ثبت نام کنندگان مربوط به شهر کرمانشاه با ۲۲۵ داوطلب و کمترین مربوط به شهر گودین با هشت داوطلب می باشد.

وی به مدرک تحصیلی ثبت نام کنندگان نیز اشاره کرد و گفت:  ۶۳۰ نفر از ثبت نام کنندگان دارای مدرک تحصیلی لیسانس، ۲۹۹  نفر فوق لیسانس، ۱۴ نفر دکتری، ۸۳ نفر فوق دیپلم و ۳۲ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات استان میزان ایثارگری ثبت نام شدگان را ۱۷  هم درصد و سهم افرادی که سابقه عضویت در شوراها داشته اند را  ۱۸ درصد اعلام کرد.

وی گفت: خوشبختانه در این دوره بیش از  ۸۷ درصد داوطلبین لیسانس و بالاتر  هستند،  ۸۴ درصد داوطلبان زیر ۵۰ سال دارند و میزان حضور زنان یازده درصد است که این شرایط می تواند به فضای انتخابات امید و نشاط  را تزریق کند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: با فرض تایید همه نامزدها برای هر کرسی شوراهای شهر در سطح استان به طور متوسط پنج و نیم نفر با هم رقابت می کنند. البته این عدد در شهر کرمانشاه ۲۰ نفر و در شهرهای کوچک بین دو تا ۹ نفر است.

بالایی در ادامه با تقدیر از همه کسانی که با احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت خویش و اداره امور شهرها و با شناخت دقیق از اوضاع کنونی برای عضویت در شوراهای شهرهای استان ثبت نام کردند، گفت: حضور و مشارکت نامزدها در گروه ها و اقشار مختلف مردم  زمینه ساز یک مشارکت خوب و به لطف خدا یک رقابت جدی خواهد بود.

وی نقش گروه های مرجع، تخصصی، صنفی  و شخصیت های موثر و ذی نفوذ  را در تشویق و ترغیب نیروهای متخصص و جوان برای ثبت نام در انتخابات شوراها موثر دانست و از همکاری و احساس مسئولیت آنان تشکر کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *