اخبار 25 8 آذر 14009:59 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

شهر زاهدان از حالت طوفان خارج شد/ کاهش سرعت باد به ۴۳ کیلومتر بر ساعت

شهر زاهدان از حالت طوفان خارج شد/ کاهش سرعت باد به ۴۳ کیلومتر بر ساعت

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اکنون وضعیت زاهدان از حالت طوفان شن خارج شده و سرعت وزش باد به ۴۳ کیلومتر بر ساعت کاهش یافته است.

محسن بستانی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: کاهش سرعت وزش باد موجب بهبود شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زاهدان نیز  شده است به طوریکه در حال حاضر میدان دید به ۲۵۰۰ متر رسیده است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بالا بودن غلظت ذرات غبار در سطح شهر به دلیل  شدت طوفان امروز و نفوذ گردوغبار گسترده به سطح شهرستان زاهدان است که انتظار می رود به تدریج از غلظت ذرات غبار کاسته شود.

وی در بخش دیگری به شمالی شدن جریانات در استان خبر داد و افزود: با تشدید جریانات شمالی انتظار می رود غبار از عرض های بالا به عرض های پایین تر استان نفوذ کند.

بستانی گفت: کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه ای دمای هوا در زاهدان و شهرستان های شمالی استان از پیامدهای جریانات شمالی است که انتظار می رود در ساعات آینده در زاهدان روی دهد.

شایان ذکر است، امروز طوفان شن با سرعت ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت زاهدان را درنوردید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به صفر رساند.

وزش این باد همچنین میزان غلظت ذرات غبار در زاهدان را نیز به ۴۴.۵ برابر حد مجاز رساند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *